Mecz PSG odwołany z powodu koronawirusa! Pierwszy taki przypadek we Francji

Władze ligi francuskiej wydały komunikat, w którym poinformowały, że sobotni mecz pomiędzy Strasbourgiem i PSG został odwołany. Powodem takiej decyzji jest rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa. To pierwszy taki przypadek we Francji.

Ponad 600 osób we Francji jest zarażonych koronawirusem. Epidemia rozprzestrzenia się coraz szybciej, co powoduje odwoływanie coraz większej liczby imprez sportowych. Na taki krok zdecydowały się władze Ligue 1, które wydały specjalne oświadczenie. Czytamy w nim, że "zgodnie z wytycznymi władz regionu Dolnego Renu spotkanie Strasbourga z PSG zostało przełożone na inny termin".

Początkowo rozważano rozegranie meczu bez publiczności (na trybuny mogłoby przyjść około 20-25 tys. osób), ale ostatecznie zdecydowano, że mecz całkowicie zostanie odwołany. Na razie nie wiadomo, kiedy spotkanie zostanie rozegrane.

Zobacz wideo

Ligue 1 odwoła kolejne mecze?

Niewykluczone, że odwołanie meczu PSG to jedna z szeregu podobnych decyzji. Władze ligi francuskiej poważnie zastanawiają się nad tym, czy i jak (z kibicami czy bez) przeprowadzić pozostałe mecze 28. kolejki Ligue 1, która w Europie jest drugą po włoskiej Serie A ligą, na której rozgrywki duży wpływ ma epidemia koronawirusa.

Więcej o:
Copyright © Agora SA