Sensacja we Francji! PSG przegrało z ostatnią drużyną w tabeli!

PSG sensacyjnie przegrało z Dijon w 12. kolejce francuskiej Ligue 1. Dla zespołu Thomasa Tuchela to już trzecia porażka w obecnym sezonie w lidze.

Była 47. minuta meczu, kiedy po doskonałej, indywidualnej akcji gola dla Dijon strzelił Jhonder Cadiz. Gospodarze sensacyjnie objęli prowadzenie w starciu z mistrzami Francji, kontynuując dobry okres gry. Dijon wyszło na prowadzenie tuż po przerwie, a tuż przed nią doprowadziło do remisu.

Sensacyjny lider ekstraklasy i problemy faworytów. Zobacz najnowszy odcinek "Sekcji Piłkarskiej"

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, po dośrodkowaniu z prawej strony i niepewnej interwencji Keylora Navasa, bramkę na 1:1 zdobył Mounir Chouiar. PSG straciło prowadzenie, które w 19. minucie dał mu Kylian Mbappe.

Mistrzowie Francji nacierali na ostatni zespół francuskiej Ligue 1, jednak ostatecznie nie udało im się uratować choćby punktu. PSG, które jest murowanym faworytem do zdobycia tytułu najlepszej drużyny w kraju, przegrało po raz trzeci w sezonie. Zespół Thomasa Tuchela doznał trzeciej porażki w 12 meczu ligowym w tym sezonie.

Mimo to PSG pozostało liderem ligi z ośmioma punktami przewagi nad drugim FC Nantes. Dijon, dzięki zwycięstwu, awansowało z 20. na 18. miejsce w tabeli. Mistrzowie Francji kolejny mecz rozegrają w środę, kiedy podejmą Club Brugge w Lidze Mistrzów. W sobotę zaś zespół Tuchela zagra z Brestem w 13. kolejce Ligue 1.