Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest diagnoza kontuzji Neymara. Gwiazdora PSG czeka kolejna przerwa w grze

Cztery tygodnie. Tyle potrwa przerwa Neymara, który nabawił się kontuzji uda w meczu Brazylii z Nigerią - poinformowała oficjalna strona PSG.

Neymar kontuzji nabawił się w trakcie niedzielnego sparingu Brazylii z Nigerią (1:1). Gwiazdor Paris Saint-Germain z boiska zszedł już w 13. minucie. - Poczuł dyskomfort w tylnej części lewego uda. To nie był ostry ani intensywny ból, dlatego wrócił do gry. Po chwili poczuł jednak, że to nie jest do końca normalne, więc by nie ryzykować pogłębienia urazu, została podjęta decyzja o zmianie - wyjawił po meczu lekarz kadry Brazylii Rodrigo Lasmar.

Neymar nie zagra przez miesiąc

Sparing Brazylii z Nigerią rozegrany został w Singapurze. W poniedziałek Neymar był już jednak w Paryżu, gdzie przeszedł badania. Diagnoza wykazała "uszkodzenie drugiego stopnia" jednego z mięśni uda, a to oznacza nic innego, jak około czterech tygodni przerwy od gry - informuje oficjalna strona Paris Saint-Germain.

Dla Neymara to kolejna przerwa. Brazylijczyk z powodu zaległości treningowych, zawirowań transferowych, ale także wcześniejszych urazów, w tym sezonie w barwach PSG rozegrał tylko pięć spotkań.

"Neymara czeka najdłuższy sezon w karierze"

Zobacz wideo