Dwie gwiazdy PSG mogą odejść. Symbole klubu w ostatnich latach

Edinson Cavani i Thiago Silva mogą odejść z PSG po zakończeniu tego sezonu - poinformowało ESPN. Obu zawodnikom wygasają kontrakty.
Zobacz wideo

PSG jak do tej pory nie zaproponowało nowej umowy ani Edinsonowi Cavaniemu, ani Thiago Silvie i ich przyszłość stoi pod wielkim znakiem zapytania. 32-letni Cavani i 35-letni Silva są jednymi z najbardziej doświadczonych piłkarzy mistrzów Francji - Urugwajczyk trafił do klubu w 2013 roku z Napoli, za to Brazylijczyk przyszedł do Paryża rok wcześniej z Milanu.

Przyszłość Cavaniego i Thiago Silvy w PSG jest niepewna

Cavani nie wyklucza tego, że zostanie w PSG, ale dyrektor sportowy Leonardo zastanawia się nad tym, czy zaoferować mu nową umowę. Leonardo ceni profesjonalizm Cavaniego i jego dobry wpływ na kolegów z drużyny, ale problemem są jego liczne kontuzje. Dodatkowo PSG wypożyczyło na ten sezon Mauro Icardiego z Interu Mediolan i może go wykupić, dzięki czemu Argentyńczyk stałby się następcą Urugwajczyka. Według ESPN w razie odejścia Cavani chciałby pozostać w Europie, a interesują się nim takie kluby jak Atletico Madryt, Napoli, Inter Mediolan czy Manchester United. O jego sprowadzeniu marzy również David Beckham, który jest współwłaścicielem Interu Miami (który w przyszłym roku zadebiutuje w amerykańskiej MLS). Jak do tej pory Cavani rozegrał 283 spotkania w barwach paryskiego zespołu. Strzelił w nich 195 goli i zaliczył 40 asyst.

Jak na razie planów klubu nie zna Thiago Silva - przedłużenie jego kontraktu nie znajduje się wśród priorytetów PSG. Klub w pierwszej kolejności chce podpisać nowe umowy z Marquinhosem oraz Marco Verrattim. Brazylijczyk rozegrał 291 spotkań w barwach PSG, strzelił w nich 16 goli i zaliczył cztery asysty.

Więcej o:
Copyright © Agora SA