Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Thomas Tuchel: "Rozumiem kibiców, którzy krytykują Neymara"

- Nie jest łatwo słyszeć każdego tygodnia z ust jednego z najlepszych zawodników, że chce odejść z klubu. To nie jest łatwa sytuacja. Kibice wyrażają swoją opinię i ja ich rozumiem - w taki sposób Thomas Tuchel skomentował konflikt na linii Neymar - kibice PSG.

"Neymara czeka najdłuższy sezon w karierze." Z jakimi problemami musi poradzić sobie gwiazdor PSG?

Zobacz wideo

Potencjalny transfer Neymara z PSG do FC Barcelony był jedną z największych sag transferowych minionego lata. Ostatecznie, mimo mnóstwa plotek, Brazylijczyk został w zespole mistrza Francji. To wywołało niezadowolenie kibiców, którzy obrażali zawodnika podczas ligowych meczów PSG.

"Zastosował katastrofalną strategię komunikacji, by wymusić transfer do Barcelony, jednego z naszych głównych europejskich rywali. Virage Auteuil [trybuna najbardziej zagorzałych fanów PSG], w którym gromadzą się najbardziej lojalni kibice klubu, ma obowiązek pokazać zawodnikowi, że wszystkie jego działania nie mogą pozostać bez konsekwencji. Dlatego zachęcamy wszystkich paryskich kibiców, którzy w pewnym momencie zostali urażeni, aby pokazali mu, że nie ma już prawa popełniać błędów. Droga odkupienia będzie długa, bardzo długa. Niewykluczone, że będziemy karać zespół przez jednego gracza" - napisali fani klubu w specjalnym oświadczeniu.

- Nie mam szczególnej wiadomości dla kibiców PSG. Przyzwyczaiłem się do tego, że jestem wygwizdywany przez całą swoją karierę. Tym razem po prostu będę się czuł tak, jakbym każdy mecz grał na wyjeździe - odpowiedział Brazylijczyk.

Tuchel: Rozumiem kibiców krytykujących Neymara

Do sprawy odniósł się też trener paryżan, Thomas Tuchel. - Nie jest łatwo słyszeć każdego tygodnia z ust jednego z najlepszych zawodników, że chce odejść z klubu. To nie jest łatwa sytuacja. Kibice wyrażają swoją opinię i ja ich rozumiem - powiedział Niemiec w rozmowie z BeIN Sport.

Po dziewięciu kolejkach francuskiej Ligue 1 PSG prowadzi w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Zespół Tuchela ma dwa "oczka" przewagi nad drugim FC Nantes. Neymar wystąpił w tym sezonie w pięciu meczach, w których strzelił cztery gole.