Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolega z drużyny Ligue 1 ukradł drugiemu zegarek za 70 tys. euro! Skandal we Francji

Kasper Dolberg nie będzie dobrze wspominał pierwszych tygodni pobytu w zespole OGC Nice, do którego pod koniec sierpnia przeniósł się z Ajaksu Amsterdam. Po jednym z ostatnich treningów 21-latkowi z szatni zniknął zegarek o wartości 70 tys. euro. Po kilku dniach do jego kradzieży przyznał się klubowy kolega Duńczyka.

Do kradzieży zegarka doszło 16 września, niecałe dwa tygodnie po tym, jak Kasper Dolberg za nieco ponad 20 mln euro przeniósł się z Ajaksu Amsterdam do OGC Nice. Po jednym z treningów we francuskim klubie 21-latkowi zginął zegarek. I to nie byle jaki, bo kosztujący 70 tys. euro. Reprezentant Danii zniknięciem cennego zegarka był tak przejęty, że następnego dnia nie pojawił się w klubie, a dodatkowo odmówił występu w meczu, tłumacząc się problemami żołądkowymi. Sprawa wzbudzała dużo domysłów, a w klubie rozpoczęto wewnętrzne dochodzenie.

Napastnikowi klubu z Ligue 1 zniknął zegarek za 70 tysięcy euro. Do kradzieży przyznał się kolega z zespołu

Po kilkunastu dniach do kradzieży zegarka przyznał się Lamine Diaby-Fadiga, klubowy kolega Dolberga. Zdaniem agencji AFP, 18-latek przeprosił Dolberga, pozostałych kolegów z drużyny a także trenera, Patricka Vieirę. Dodatkowo obiecał poszkodowanemu koledze, że zwróci mu pieniądze za zegarek.

Nieprofesjonalne zachowanie Diaby-Fadigi może bardzo źle wpłynąć na jego rozwój. 18-latek jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy we Francji, a niedawno podpisał z obecnym klubem profesjonalny kontrakt. Zdaniem dziennikarzy "L'Equipe" władze zespołu z Nicei podjęły już jednak decyzję o rozwiązaniu umowy ze skutkiem natychmiastowym. Oficjalnego potwierdzenia tych doniesień jeszcze jednak nie ma.

Dolberg w tym sezonie rozegrał sześć spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił dwa gole. 21-latek ma na koncie także występy w reprezentacji Danii. 8 września rozegrał w jej barwach 67 minut w zremisowanym spotkaniu z Gibraltarem. W 2017 roku oglądał z ławki rezerwowych spotkanie wygrane przez Duńczyków z Polską, która niebawem rozegra kolejne mecze w eliminacjach mistrzostw Europy.

Reprezentacja Polski w październiku rozegra mecze z Łotwą i Macedonią Płn. Jednym z kluczowych piłkarzy biało-czerwonych w tych spotkaniach może być Krzysztof Piątek, który w Serie A strzelił ostatnio takiego gola:

Zobacz wideo
Więcej o: