Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Francuski ekspert o Gliku: Bez niego obrona Monaco jest silniejsza. To cios dla piłkarza

Monaco pokonało OGC Nicea 3:1 w meczu 7. kolejki Ligue 1. Zespół z Księstwa odniósł tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie. W spotkaniu nie zagrał Kamil Glik. - Nieobecność Glika sprawiła, że obrona Monaco jest silniejsza - twierdzą francuskie media.
Zobacz wideo

Monaco w sześciu kolejkach nowego sezonu ligi francuskiej nie wygrało ani jednego spotkania. Zespół z Księstwa na pierwsze zwycięstwo czekać musiał aż do wtorku. Wtedy to ograł OGC Nicea 3:1. W spotkaniu tym nie zagrał Kamil Glik, który cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Ekspert francuskiego Canal+ Pierre Menes uważa, że to nie przypadek, iż Monaco wygrało dopiero wtedy, gdy Glik nie wystąpił. 

Kłopoty Kamila Glika

- Przykro mi, ale nieobecność Glika sprawiła, że obrona jest silniejsza i Monaco wygrywa. To prawdziwy cios dla piłkarza, który przez długi czas ciągnął defensywę. Teraz był jednak słabym ogniwem. Przez kilka miesięcy Glik może być w trudnej sytuacji, co może mu utrudnić znalezienie swojego miejsca - powiedział Menes. 

Komentator uważa, że posadzenie Glika na ławce rezerwowej to dobra decyzja trenera Leonardo Jardima. Nasz obrońca w poprzednim sezonie i w tym popełnił kilka błędów. Nie był pewnym punktem defensywy Monaco. Reprezentant Polski gra w klubie z Księstwa od trzech lat. Wcześniej występował w Torino.

Więcej o: