Thomas Tuchel dostał ultimatum. Trenera PSG obserwuje trzech gigantów

Thomas Tuchel dostał ultimatum od władz PSG. Sytuację niemieckiego trenera bacznie obserwują aż trzy kluby - to Bayern Monachium, Manchester United i FC Barcelona.
Zobacz wideo

Ultimatum dla Tuchela

Zespół PSG prowadzony przez Thomasa Tuchela pokonał w środę Real Madryt 3:0 w meczu 1. kolejki nowej edycji Ligi Mistrzów. Mimo to, niemiecki szkoleniowiec mistrzów Francji wcale nie jest pewny swojej posady. Właśnie dostał wiadomość od władz klubu, że w tym sezonie ma doprowadzić PSG co najmniej do półfinału Champions League. Jeśli ten cel nie zostanie zrealizowany, Tuchel zostanie zwolniony.

Paryżanie od lat czekają na większy sukces w Europie. Sama dominacja na krajowym podwórku już im nie wystarcza. Dlatego tak ważne w najbliższych miesiącach będą dla Tuchela dobre wyniki w Lidze Mistrzów.

Trzy kluby obserwują trenera PSG

Francuskie media dodają, że Niemiec w przypadku utraty pracy w Paryżu, będzie mógł liczyć na duże zainteresowanie ze strony innych klubów. Latem przyszłego roku Bayern Monachium mógłby go zatrudnić, zwalniając Niko Kovaca. Bawarczycy od dawna rozważają angaż Tuchela. Byłym szkoleniowcem Borussii Dortmund interesują się także Manchester United oraz FC Barcelona. 

Więcej o: