Kibice PSG ostrzegają. "Przez Neymara możemy karać cały zespół"

- Droga do odkupienia będzie długa. Bardzo długa - napisali kibice Paris Saint-Germain w specjalnym oświadczeniu dotyczącym Neymara. I ostrzegają, że "niewykluczone, że będą karać cały zespół przez jednego gracza".
Zobacz wideo

11 maja - to wtedy Neymar po raz ostatni zagrał w barwach PSG. Mistrzowie Francji wygrali wówczas na wyjeździe z Angers 2:1, Brazylijczyk zdobył bramkę, a przy drugiej asystował. W ostatnich dwóch kolejkach francuskiej Ligue 1 nie grał z powodu zawieszenia za uderzenie kibica po finale krajowego pucharu. Piłkarza zabrakło też w pierwszych czterech kolejkach nowego sezonu.

Kibice PSG do Neymara: Droga do odkupienia będzie długa

Teraz wszystko wskazuje na to, że Neymar wróci do składu PSG już w sobotnim meczu ligowym. Z tej okazji kibice francuskiego klubu wydali specjalne oświadczenie dotyczące Brazylijczyka, którego na początku tego sezonu wielokrotnie obrażali za chęć odejścia do innego klubu. - Zastosował katastrofalną strategię komunikacji, by wymusić transfer do Barcelony, jednego z naszych głównych europejskich rywali - rozpoczęli kibice mistrzów Francji. 

I kontynuowali: - Podczas gdy Neymar nie wydał żadnego publicznego oświadczenia z przeprosinami, okazało się, że niedługo znowu pojawi się na Parc des Princes. My jesteśmy jednak jeszcze bardziej sceptycznie nastawieni do tego, by przez kolejny sezon grał w naszej koszulce.

- Virage Auteuil [trybuna najbardziej zagorzałych fanów PSG], w którym gromadzą się najbardziej lojalni kibice klubu, ma obowiązek pokazać zawodnikowi, że wszystkie jego działania nie mogą pozostać bez konsekwencji. Dlatego zachęcamy wszystkich paryskich kibiców, którzy w pewnym momencie zostali urażeni, aby pokazali mu, że nie ma już prawa popełniać błędów. Droga odkupienia będzie długa, bardzo długa. Niewykluczone, że będziemy karać zespół przez jednego gracza - zakończyli ultrasi paryżan.

Neymar jest zawodnikiem PSG od sierpnia 2017 roku. Przez dwa lata rozegrał dla francuskiego klubu 58 spotkań, w których strzelił 105 goli i zaliczył 76 asyst.

Więcej o: