Kibice PSG obrażali Neymara. "Neymar suki***n". Teraz znowu dla nich zagra

Wiele wskazuje na to, że po czteromiesięcznej przerwie Neymar wróci do gry dla PSG. Brazylijczyk ma wystąpić w sobotnim meczu przeciwko Strasburgowi, stając przed publicznością, która obrażała go przed miesiącem.
Zobacz wideo

11 maja - to wtedy Neymar po raz ostatni zagrał w barwach PSG. Mistrzowie Francji wygrali wówczas na wyjeździe z Angers 2:1, a Brazylijczyk zdobył bramkę, a przy drugiej asystował. W ostatnich dwóch kolejkach francuskiej Ligue 1 Neymar nie zagrał z powodu zawieszenia za uderzenie kibica po finale krajowego pucharu. Piłkarza zabrakło też w pierwszych czterech kolejkach nowego sezonu.

Teraz wszystko wskazuje na to, że Brazylijczyk jest gotowy do powrotu do gry dla PSG. Piłkarz wystąpił w dwóch meczach kadry narodowej przeciwko Kolumbii (2:2) oraz Peru (0:1). Niespełna dobę po drugim spotkaniu, które odbyło się w USA, Neymar wziął udział w czwartkowym, porannym treningu PSG, czym zgłosił gotowość do udziału w sobotnim meczu ze Strasburgiem (17:30).

Thomas Tuchel musi zdecydować, czy chce wystawić swoją gwiazdę na paryskim stadionie, czym doprowadzi do pierwszego meczu Neymara przed publicznością, która w połowie sierpnia protestowała przeciwko jego obecności w klubie. 

“Neymar suki***n”

Podczas inauguracji tegorocznego sezonu Ligue 1 z Nimes kibice PSG wydawali się być źli i sfrustrowani. Nie tym, że klub chce pozbyć się swojego super napastnika, ale bardziej tym, jak on w ostatnim czasie się zachowywał, wymuszając transfer do FC Barcelony.

Przed meczem z Nimes fani na trybunach, chcąc by przekaz był wyraźniejszy, niektóre hasła formułowali po hiszpańsku (Neymar nie nauczył się francuskiego). Podczas meczu na Parc des Princes słychać było zatem “Neymar hijo de p**a” czyli “Neymar suki***n”, ale na flagach już po francusku umieszczone były inne komentarze czy życzenia. “Bez serca”, “Wynoś się!”, “Niech spada”, “To wszystko nie jest warte Paulety” oraz nieco większy napis trzymany na trybunach przez paryskich ultrasów: “Bycie spoliczkowanym przez dz***ę, nie zdarza się tylko w remontadach. Przypominasz sobie?”

Te ostatnie zdania być może nawiązywało do paryskich wydarzeń z 15 maja. Piłkarz miał wtedy zaatakować obywatelkę Brazylii i siłą zmusić ją do stosunku. Został przez nią oskarżony o gwałt. Brazylijska policja po dwóch miesiącach umorzyła sprawę. W sieci pojawiło się wideo, jak kobieta podczas kłótni policzkuje piłkarza.

Po czterech kolejkach francuskiej Ligue 1 PSG prowadzi w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: