Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Neymar chciał dopłacić do własnego transferu. Znamy kulisy jego planu

Znamy kulisy niedoszłego transferu Neymara do Barcelony. Brazylijczyk był gotów dopłacić 20 mln euro, byle tylko wrócić na Camp Nou.
Zobacz wideo

Całe lato trwała saga dotycząca ewentualnego transferu Neymara z PSG do Barcelony. Brazylijczyk ostatecznie został w Paryżu, a francuskie i hiszpańskie media zdradziły kulisy jego planów.

Zdaniem "Le Parisien", władze katalońskiego klubu długo nie były pewne, czy chcą, by Brazylijczyk wrócił na Camp Nou. Wydawało im się, że może być drużynie niepotrzebny. Ostatecznie jednak doszło do rozmów między przedstawicielami Barcelony i PSG. Te rozpoczęły się 13 sierpnia. Początkowo Blaugrana oferowała mistrzom Francji za Neymara około 100 mln euro i Philippe Coutinho. Francuzi nie chcieli jednak pójść na takie rozwiązanie. 

Neymar chciał wyłożyć 20 mln na własny transfer

W kolejnych dniach działacze Barcelony proponowali PSG innych piłkarzy, ale szefowie francuskiego klubu nie dali się przekonać. Żądali za brazylijskiego gwiazdora ponad 200 mln euro. Kataloński "Sport" podał, że Neymar był na tyle zdeterminowany by wróćić na Camp Nou, że chciał dopłacić do transferu. Z własnej kieszeni był gotów wyłożyć 20 mln euro. Gdy zaś ostatecznie jego transfer do Barcelony upadl, jeden z zawodników PSG miał zapytać go: Czy ty myślałeś, że odejdziesz z PSG ot tak?

Więcej o: