Trener PSG wytłumaczył sensacyjny występ Marcina Bułki. Jego rywal nie chciał grać

Marcin Bułka nieoczekiwanie ma za sobą debiut w pierwszym zespole PSG. Trener Thomas Tuchel wyjaśnił, dlaczego dał Polakowi szansę - ma to związek z sytuacją Alphonse'a Areoli, który nie chciał wystąpić w tym spotkaniu.
Zobacz wideo

Marcin Bułka jest numerem 2 w PSG, ale to on wyszedł w podstawowym składzie na spotkanie z Metz w 4. kolejce Ligue 1 (2:0). Alphonse Areola, dotychczasowy numer 1, usiadł na ławce. Jak się okazało, to była jego decyzja. - Trwają negocjacje z innym klubem i z tego względu nie zagrał, a Marcin wyszedł w podstawowym składzie - wytłumaczył Thomas Tuchel, trener PSG.

Marcin Bułka będzie rywalizował z Keylorem Navasem?

Areola prawdopodobnie odejdzie do Realu Madryt, gdzie będzie zmiennikiem Thibauta Courtoisa. W ramach wymiany do PSG trafi Keylor Navas, który zostanie numerem 1 w bramce mistrzów Francji i to jego zmiennikiem będzie Bułka. Polak w starciu z Metz nie miał zbyt wiele pracy - na jego bramkę oddano zaledwie jeden celny strzał, odbijając piłkę po uderzeniu rzutu wolnego. Kilkukrotnie włączył się także w rozegranie akcji na własnej połowie.

Dzięki tej wygranej paryżanie przesunęli się na pozycję lidera tabeli. Rennes, które dotychczas prowadziło w Ligue 1, w niedzielę zmierzy się z klubem z Nicei, znajdującym się na 5. miejscu. Metz spadło na 13. pozycję.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.