Znakomita oferta dla Kyliana Mbappe. Może zarabiać aż 50 mln euro rocznie

Kylian Mbappe może zarabiać aż 50 mln euro rocznie - informuje "El Pais". PSG chce zaoferować swojej gwieździe olbrzymią podwyżkę, a jednym z powodów jest zainteresowanie Manchesteru City.
Zobacz wideo

Prezes PSG Nasser Al-Khelaifi chce zaoferować Kylianowi Mbappe nową, pięcioletnią umowę. Na jej mocy miałby zarabiać aż 50 milionów euro rocznie. Obecnie Francuz zarabia "zaledwie" 20 mln euro i jest niezadowolony z tej kwoty. Dla porównania Neymar rocznie dostaje 38 mln, a więc aż o 18 mln więcej. Mbappe uważa, że ta dysproporcja jest za duża, biorąc pod uwagę wkład obu zawodników w grę PSG. Obecnie toczą się rozmowy w sprawie ewentualnego transferu Neymara do Barcelony - PSG chce wykorzystać pieniądze, które zaoszczędzi, by "udobruchać" Mbappe.

Pep Guardiola jest wielkim fanem Kyliana Mbappe

Powodem tak znacznej podwyżki jest również zainteresowanie Manchesteru City. Pep Guardiola jest wielkim fanem talentu Mbappe - jest z nim w kontakcie od 2017 roku - a prezes PSG za wszelką cenę chce uniknąć sytuacji, w której Francuz myślałby o odejściu z klubu. Po ewentualnym odejściu Neymara to Mbappe stałby się niekwestionowanym liderem mistrzów Francji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.