Agent Lewandowskiego pracuje nad transferem Neymara. Będzie strajk?

Neymar jest zdeterminowany, aby w letnim okienku transferowym opuścić PSG i przenieść się do FC Barcelony. Zagraniczne media informują, że jeśli Brazylijczyk nie otrzyma zgody na transfer, w którym pomaga mu agent Robert Lewandowskiego, nie pojawi się na pierwszym treningu mistrza Francji.

Agent Lewandowskiego pomaga Neymarowi. Prowadzi rozmowy od kilku miesięcy

Neymar nie wyobraża już sobie pozostania w PSG na kolejny sezon. W rozmowach pomiędzy drużyną mistrza Francji a Barceloną włączył się także Pini Zahavi, agent Roberta Lewandowskiego, który brał udział w transferze Brazylijczyka w 2017 roku. Zagraniczne media informują, że Izraelczyk prowadzi rozmowy już od kilku miesięcy - od 5 lutego, gdy Neymar zasygnalizował chęć zmiany klubu. 

Zobacz wideo

Brazylijczyk do tego stopnia chce opuścić PSG, że jeśli nie otrzyma zgody na transfer do Barcelony, zamierza podjąć strajk, polegający na opuszczeniu pierwszego treningu mistrzów Francji, który jest zaplanowany na 8 lipca. Jeśli będzie taka konieczność, Neymar zrezygnuje także z wyjazdu klubu z Paryza na tournee po Chinach.

Trudno jednak ocenić, na jakim etapie są rozmowy pomiędzy zainteresowanymi stronami. Część mediów donosi, że PSG jest gotowe do sprzedaży Neymara za 130 milionów euro, ale w zamian oczekuje dwóch innych piłkarzy "Dumy Katalonii". Według innych, działacze mistrza Francji nie zamierzają w ogóle sprzedawać Brazylijczyka.

Więcej o: