PSG podało Realowi Madryt cenę za Kyliana Mbappe. Transferowy rekord świata!

230-250 milionów euro - za taką kwotę PSG byłoby skłonne sprzedać Kyliana Mbappe, informuje "L'Equipe". Pozyskaniem Francuza bardzo mocno zainteresowany jest Real Madryt.

To oznacza, że w razie transferu Kylian Mbappe zostałby najdroższym piłkarzem w historii piłki nożnej. Obecnie jest nim Neymar, który przyszedł do PSG z Barcelony za 222 mln euro. Za drugiego najdroższego zawodnika uważany jest Kylian Mbappe, za którego Monaco miało dostać od mistrzów Francji aż 180 mln euro. Prawda jest jednak nieco bardziej skomplikowana - Monaco otrzymało 145 mln euro, a pozostałe 35 mln dostanie, jeśli PSG zrealizuje jeden z następujących warunków: przedłuży obowiązujący do 2022 roku kontrakt z Mbappe lub w ciągu kolejnych trzech lat sprzeda go do innego klubu. W przypadku, gdy zawodnik wypełni obecną umowę i odejdzie na zasadzie wolnego transferu, Monaco nie otrzyma ani centa.

Zobacz wideo

Kylian Mbappe przejdzie do Realu Madryt?

Najbardziej zainteresowany pozyskaniem Mbappe jest Real Madryt, który musiałby zaoferować za niego co najmniej 230-250 mln euro. Transfer tego lata będzie bardzo trudny do zrealizowania - "Królewscy" wydali na transfery już ponad 300 mln euro i mogliby mieć problemy z finansowym fair play - ale sprowadzenie Francuza jest marzeniem prezesa klubu Florentino Pereza. Dlatego też Real może złożyć galaktyczną ofertę za rok. 

 
Więcej o: