Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ujawniono zapisy w kontrakcie Kyliana Mbappe. PSG ma jeszcze dopłacić za Francuza

Dziennik "L'Equipe" ujawnił szczegółowe informacje na temat transferu Kyliana Mbappe z Monaco do Paris Saint-Germain. Okazuje się, że Paryżanie nie wypłacili jeszcze klubowi z Księstwa pełnej kwoty. Francuscy dziennikarze ujawnili też, jakich pieniędzy zażądałoby teraz PSG w przypadku ewentualnej sprzedaży 20-latka .
Zobacz wideo

Kylian Mbappe dołączył do Paris Saint-Germain w 2017 roku, początkowo w ramach wypożyczenia. Po 12 miesiącach AS Monaco otrzymało za niego 145 milionów euro, choć negocjacje zakończyły się na kwocie 180 milionów euro. Co musi się stać, by klub z Księstwa otrzymał resztę pieniędzy? 

"L'Equipe": PSG może zażądać za Kyliana Mbappe nawet 250 milionów euro

Według "L'Equipe" ustalenia poczynione między klubami przewidują, że pozostałe 35 milionów euro wpłynie do kasy AS Monaco, jeśli PSG zrealizuje jeden z następujących warunków: przedłuży obowiązujący do 2022 roku kontrakt z Mbappe lub w ciągu kolejnych trzech lat sprzeda go do innego klubu. W przypadku, gdy zawodnik wypełni obecną umowę i odejdzie na zasadzie wolnego transferu, Monaco nie otrzyma ani centa. 

Dziennikarze "L'Equipe" dotarli też do informacji na temat aktualnej ceny 20-latka. Gdyby Paryżanie zdecydowali się na sprzedaż swojej gwiazdy, zażądaliby kwoty rzędu 230-250 milionów euro. Przypomnijmy, że miano najdroższego piłkarza w historii dzierży Neymar. By sprowadzić Brazylijczyka na Parc des Princes PSG przelało na konto FC Barcelony 222 miliony euro. 

W sezonie 2018/2019 Mbappe rozegrał 43 mecze (Ligue 1 i puchary), w których strzelił 39 goli i zanotował 17 asyst. 

 
Więcej o: