Wartość Neymara spadła o prawie 100 milionów euro! Są konkretne powody

93 mln euro - dokładnie o tyle spadła wartość Neymara w ciągu roku zdaniem CIES Football Observatory. Na spadek wyceny zawodnika wpływ miały jego kontuzje, a także ostatnie oskarżenia o gwałt.

Z 213 do 120 mln euro spadła wartość Neymara zdaniem CIES Football Observatory, organizacji zajmującej się zbieraniem i analizowaniem statystyk piłkarskich. Brazylijczyk po transferze do Paris Saint-Germain wystąpił w nieco ponad 50 proc. spotkań mistrzów Francji. Często miał bowiem kontuzje, a to - w połączeniu z rzadką grą - miało znaczny wpływ na spadek jego wartości. Przez urazy gwiazdor nie tylko opuścił wiele ważnych meczów paryżan. Teraz nie wystąpi także na turnieju Copa America rozgrywanym w Brazylii, gdzie jego reprezentacja będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa.

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Oskarżenie o gwałt

Kontuzje to jednak nie wszystko, co podkreślają m.in. dziennikarzem "Marki" i "The Sun". - Wartość spadła w obliczu słabszej formy, częstych kontuzji, a także oskarżenia o gwałt - pisze drugi ze wspomnianych dzienników. O przestępstwo na tle seksualnym piłkarz został oskarżony kilkanaście dni temu. Brazylijska telewizja Record TV dotarła do korespondecji Najili Trindade oskarżającej zawodnika, z jej byłym adwokatem. - Uderzył mnie i zgwałcił. Był pijany i naćpany. Neymar jest agresywny i uzależniony od narkotyków. Powinien trafić do aresztu lub na odwyk. W obecnym stanie jest zagrożeniem dla otoczenia i samego siebie - napisała kobieta. I dodała: Myślałam, że nie wrócę do domu żywa. Chciałam wszystko zgłosić już w Paryżu, ale bałam się konsekwencji, które mogą mnie spotkać. Mój Boże, on jest szalony.

Kobieta poinformowała także adwokata, że brazylijski piłkarz miał jej robić zdjęcia, by pokazać znajomym siniaki, jakie ma na ciele. - Jeśli posiadasz zdjęcia, prawo będzie po twojej stronie, będzie cię chronić. Kiedy się uspokoisz, wyślij mi materiały - odpowiedział mecenas. Kobieta nie chciała czekać i napisała, że opublikuje zdjęcia i wideo. - Nie chcę, by Neymarowi się upiekło, kiedy cierpię i żyję w stresie - stwierdziła. Prawnik uznał, że w taki sposób nie będzie prowadził jej sprawy. - System sprawiedliwości stworzony jest z jakiegoś powodu. Jeśli chcesz szukać jej sama, myślę, że powinnaś znaleźć sobie innego adwokata - powiedział, kończąc z nią współpracę.

Neymar ma za sobą bardzo przeciętny sezon. Wystąpił on tylko w 28 meczach, a PSG znowu nie dostało się do finału Ligi Mistrzów. Latem walczyć będzie nie tylko z kontuzją stawu skokowego, ale także z oskarżeniami o gwałt.

Więcej o: