Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Neymar rozwodzi się z PSG. Sport: Brazylijczyk nie zamierza wracać do Paryża

- Rozwód PSG z Neymarem - okładkę z takim napisem zaprezentowała katalońska gazeta Sport. Jej zdaniem Brazylijczyk poinformował klub, że nie zamierza już grać w Paryżu.

Zdaniem Sportu istnieją olbrzymie szanse, że Neymar opuści PSG już tego lata. Brazylijczyk miał przekazać władzom klubu, że "ma dość" i chce wrócić do gry w lepszej lidze. Neymar chciał odejść już rok temu, ale PSG nie zezwoliło na jego transfer. Teraz jednak może stać się inaczej. Jak piszą Hiszpanie "transfer jest kwestią czasu". Sytuację Brazylijczyka bacznie obserwuje Barcelona, która jest zainteresowana powrotem swojego byłego piłkarza. Jednocześnie mistrzowie Hiszpanii nie zamierzają wykonywać pochopnych ruchów, chcąc uniknąć konfrontacji z PSG.

Zobacz wideo

Neymar wie, że popełnił błąd, odchodząc z Barcelony?

- Neymar bardzo jasno pokazuje, że popełnił błąd, odchodząc z Barcelony. Zrobił to z powodów finansowych oraz liczył na to, że PSG zbuduje wielki klub z nim w roli głównej. Minęły jednak dwa lata, a PSG zawodzi w Europie - pisze Sport. Mistrzowie Francji w dwóch ostatnich sezonach odpadali z Ligi Mistrzów już w 1/8 finału, a Neymar opuszczał decydujące mecze ze względu na kontuzje. Brazylijczyk jest również niezadowolony z gry w Ligue 1, gdzie rywale traktują go bardzo ostro.

Zdaniem Sportu Neymar nie ma żadnej motywacji do kontynuowania swojej kariery we Francji. PSG starało się rozwiązać problem nowym kontraktem z podwyższoną pensją, ale to nie jest kwestia pieniędzy. Brazylijczyk chce wygrywać najważniejsze trofea i cieszyć się grą. To byłoby możliwe w Barcelonie; jego byli koledzy klubowi nalegają na jego powrót i wolą by to on, a nie Antoine Griezmann, wzmocnił "Dumę Katalonii". Na transfer Neymara może zgodzić się trener PSG Thomas Tuchel, który chce przewietrzyć szatnię. Zdaniem Niemca Paryżanie powinni skupić się na pozyskiwaniu młodszych piłkarzy. Dodatkowo Tuchelowi nie podoba się to, że gwiazdy jego zespołu generują kolejne problemy. Powrót niezadowolonego Neymara do klubu tylko pogorszyłby tę sytuację. PSG jest zainteresowane pozyskaniem Philippe'a Coutinho z Barcelony, co mogłoby pomóc w ewentualnym powrocie Neymara do Barcelony.