Znamy przyszłość Gianluigiego Buffona. Oficjalne informacje

Gianluigi Buffon odchodzi z PSG. Włoch odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu z mistrzami Francji.

Gialnuigi Buffon do PSG trafił przed rokiem, na zasadzie wolnego transferu z Juventusu. Włoch dzielił czas gry z Alphonsem Areolą i we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 25 meczach, w których puścił 25 goli, zachowując dziewięć czystych kont. Z PSG wywalczył mistrzostwo Francji i dotarł do 1/8 finału Ligi Mstrzów, gdzie przegrał z Manchesterem United.

Zobacz wideo

Więcej w Paryżu Buffon już nie osiągnie. W środę oficjalnie dowiedzieliśmy się, że wygasający neidługo kontrakt Włocha nie zostanie przedłużony. W kolejnym sezonie Areola rywalizować będzie z powracającym z wypożyczenia do Frankfurtu Kevinem Trappem.

"Ernest Hemingway pisał, że na świecie są tylko dwa miejsca, w których można żyć szczęśliwie: dom i Paryż. Od dzisiaj też będę tak uważał. W Paryżu zawsze będę się czuł jak w domu. Dziękuję za wszystko, co mogłem przeżyć. Dziękuję za przywitanie, za emocje i za zmęczenie, które przeżyliśmy razem. Jeden obok drugiego. Kompani w pracy, drużynie i podróży" - napisał Buffon na Instagramie.

"12 miesięcy temu przybyłem tu pełen entuzjazmu, przywitany bardzo ciepło przez kibiców. To było wzruszające. Jeszcze raz dziękuję z całego serca. Odchodzę wzbogacony i zadowolony z doświadczenia, które pomogło mi się rozwinąć. Dzisiaj kończy się moja przygoda poza Włochami: Paris Saint-Germain zaproponowało mi przedłużenie kontraktu, ale czułem, że nie mogę go przyjąć, bo pragnę stawić czoła nowym wyzwaniom…” - dodał.

 

Na razie nie wiadomo jaka przyszłość czeka 41-letniego bramkarza. Wciąż nie wiemy, czy będzie on kontynuował piłkarską karierę, czy też zdecyduje się na jej zakończenie i podjęcie innych działań w futbolu.

Więcej o: