Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Neymar oskarżony o gwałt! Piłkarz pokazał zapis rozmowy z domniemaną ofiarą

Neymar, brazylijski gwiazdor Paris Saint Germain, został oskarżony o gwałt. Do sytuacji miało dojść 15 maja w Paryżu. Piłkarz zaprzecza i nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa.

Ich znajomość rozpoczęła się konwersacją na Instagramie. Kobieta twierdzi, że została zaproszona na randkę. 15 maja przyleciała do Paryża, a piłkarz opłacił jej bilety i zakwaterowanie. Gdy się spotkali w hotelu Sofitel piłkarz miał być pod wpływem alkoholu. Po kilku minutach rozmowy i wymiany czułości, Neymar stał się agresywny i wbrew woli ofiary zmusił ją do odbycia stosunku - czytamy w raporcie policji z Sao Paulo, która udostępniła akt oskarżenia. 

- To dla nas trudny moment. Jeśli będziemy musieli pokazać rozmowy Neymara na komunikatorze WhatsApp z tą panią, to zrobimy to - stwierdził Neymar Senior, ojciec piłkarza i zarazem jego agent.

Prawnicy gwiazdora zostali natychmiast powiadomieni i podjęli wszystkie odpowiednie kroki prawne. - Całkowicie odrzucamy niesprawiedliwe oskarżenia, a przede wszystkim ujawnienie się w prasie niezwykle negatywnej sytuacji. (…) Wszystkie dowody usiłowania wymuszenia i tego, że nie było gwałtu zostaną przedstawione policji w odpowiednim czasie - czytamy na oficjalnej stronie piłkarza.

''Byłam zwierzyną i szukałam łowcy"

Neymar odniósł się do sprawy na Instagramie, gdzie pokazał część konwersacji z kobietą. - To intymne momenty, ale muszę je pokazać, by udowodnić, że do niczego nie doszło. Jestem oskarżany o gwałt, to bardzo silne słowo. To była pułapka, a ja w nią wpadłem. To posłuży mi jako lekcja na przyszłość - powiedział Neymar.

Fragment rozmowy:

Kobieta: - Zrobię ci dobry masaż. Tylko nie mogę obiecać, że go dokończę rękami

Neymar: - Nie liczyłem, że rękami

***

- Śniłeś mi się. Pokażę ci, co robiliśmy. Ja byłam zwierzyną i szukałam łowcy - m.in. takie wiadomości przesłała mu kobieta. Oprócz tego wysłała wiele intymnych zdjęć.

Obecnie Neymar przebywa w Brazylii, na zgrupowaniu brazylijskiej kadry przed turniejem Copa America. Ani jego klub Paris St Germain, ani Brazylijska federacja piłkarska nie skomentowali jeszcze tej sytuacji.

Kolejna wielka afera z udziałem gwiazdy futbolu

Przypomnijmy: kilka miesięcy temu o gwałt oskarżony został także Cristiano Ronaldo. Do popełnienia przestępstwa przez portugalskiego gwiazdora miało dojść latem 2009 roku w Las Vegas. "Der Spiegel” opisał sprawę w roku 2017, ujawniając dokument, do którego dotarł serwis Football Leaks. Według tych materiałów Cristiano Ronaldo zgodził się zapłacić Kathryn Mayordze 375 tysięcy dolarów w zamian za milczenie w sprawie gwałtu, którego miał dokonać na Amerykance. Mayorga po latach zdecydowała się ostatecznie złożyć przeciwko piłkarzowi pozew cywilny.

Więcej o:
Komentarze (98)
Neymar oskarżony o gwałt! Piłkarz pokazał zapis rozmowy z domniemaną ofiarą
Zaloguj się
 • america_n_beauty

  Oceniono 74 razy 72

  Tylko bzykanie w obecności notariusza jest w stanie zapobiec takim historiom

 • jasmin711

  Oceniono 22 razy 22

  Jeśli zosyanie udowodniona próba fałszywego oskarżenia o gwałt, to ra kobieta powinna ponieść dokładnie taką samą karę jaka grozi za ten gwałt plus miliony odszkodowania za straty wizerunkowe... Nie wystarczy "sorry, niema sprawy...". Może to odstraszy inne panny liczące na łatwe pieniądze w zamian za zniszczenie komuś życia.

 • ja_prostak

  Oceniono 28 razy 22

  To po co przyleciała, myślała że będą wzdychać do księżyca? Bez jaj....

 • niktalboktos

  Oceniono 16 razy 14

  Jednym slowem, jestes dużą gwiazdą i jestes bogaty to musisz byc monogamiczny lub aseksualny. Inaczej cwane i wyrachowane kobiety wycisną z ciebie sporo kasy. To kolejny już przypadek który sugeruje iz ta koboeta działała z zamiarem osiągnięcia określonej korzyści materialnej. Te panie powinny trafiać za kratki.

 • twojeprawda

  Oceniono 13 razy 13

  myślę, że powinien ją oskarżyć o zniesławienie, w dodatku z automatu powinna być ścigana za składanie fałszywych zeznań. Jak zapłaci to może innym się odechce tego "sposobu na życie"

 • mer-llink

  Oceniono 12 razy 12

  To popularna rozrywka wśród panienek nieprzesadnych obyczajów: zarabianie szantazem na meskich niezgułach.
  Ale to zaden nowy wynalazek.
  Panienki tego typu same , albo pod instruktaz swych oficerów prowadzących (nie zawsze sutenerów, czasami chodziło rzeczywiście o skompromitowanie, o wywiad, o szpiegostwo itd.). miały i maja to przecwiczone. Pod każda szerokościa i długościa geograficzną. Na przestrzeni historii.
  A czasem chodzi tylko o łatwe pieniądze.

 • maxthebrindle

  Oceniono 12 razy 12

  Może najwyższy czas na akcje #metoo, ale tym razem w sprawie mężczyzn, zwłaszcza tych bogatszych (choć nie tylko, mężowie, na których żony chcą się 'zemścić' za niepowodzenie związku a gra dziećmi im nie wystarcza - też by tego potrzebowali), którzy padli ofiarami molestowania seksualnego ze strony kobiet, próbujących wyłudzić odszkodowanie lub tzw. ugodę? Ja rozumiem, oczywiście, że 'NIE' oznacza 'NIE', ale świat musi zrozumieć, że nic nie jest czarno-białe i naprawdę bywa tak, że najpierw jest 'jestem zwierzyną i szukam łowcy', potem w łóżku jest 'TAK!' i dopiero w pozwie okazuje się, że pani mówiąc 'TAK' chciała powiedzieć 'NIE', a z tą zwierzyną to chodziło o oglądanie kolekcji znaczków o tematyce łowieckiej... Kobiety zbyt często 'przypominają sobie' że były gwałcone lata bądź miesiące po domniemanym zdarzeniu, gdy miłość i chęć bycia razem z jakichś powodów zmieniają się w nienawiść czy znudzenie sobą, zaś pełne konto bankowe 'oprawcy' zwykle ów proces 'przypominania' usprawnia i wzbogaca w szczegóły...
  Dla jasności - mężczyźni zmuszający kobiety do seksu dzięki swej pozycji, władzy, pieniądzom etc winni być piętnowani, a w przypadku gwałtu - sądzeni i karani, ale do cholery naprawdę nie musimy zakładać, ze panie NIE manipulują, nie wykorzystują popędu mężczyzn i własnej atrakcyjności, nie bywają wyrafinowane i nie używają seksu do osiądnięcia własnych celów, bo każdy, od biologa i psychologa do historyka znającego najdalsze dzieje naszej cywilizacji potwierdzi, że owszem - panie TAKŻE potrafią wykorzystywać seksualnie, choć w nieco inny sposób.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX