Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PSG chce sprowadzić piłkarza Borussii Dortmund. Thomas Tuchel potwierdził zainteresowanie

Julian Weigl latem może trafić do Paris Saint-Germain. Zainteresowanie piłkarzem Borussii Dortmund potwierdził trener mistrzów Francji, Thomas Tuchel, który w przeszłości był szkoleniowcem dortmundczyków.

- Oczywiście, że jesteśmy nim zainteresowani. Julian zawsze był dla nas interesującym piłkarzem - miał powiedzieć Thomas Tuchel, trener Paris Saint-Germain cytowany przez portal goal.com. Niemiec potwierdził w ten sposób zainteresowanie Julianem Weiglem, który latem być może przeniesie się z Borussii Dortmund do PSG.

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Tuchel, który zna Weigla z czasów pracy w Borussii Dortmund, chce wykorzystać trudną sytuację zawodnika. Lucien Favre rzadko na niego stawia, (pomocnik w minionym sezonie rozegrał 18 spotkań, w których strzelił jednego gola) i raczej nie wiąże z nim poważniejszych planów na kolejne miesiące. 23-latek chce więc zmienić klub, co zresztą deklarował już kilka miesięcy temu. Tuchel z kolei zainteresowanie sprowadzeniem pięciokrotnego reprezentanta Niemiec wyraża niemal od początku pracy w Paryżu.

Transfer wychowanka TSV 1860 Monachium do paryskiego zespołu wydaje się bardzo możliwy. Portal transfermarkt.de wycenia gracza na 22 mln euro. Taka kwota dla mistrzów Francji nie powinna stanowić problemu.

Więcej o: