Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Słowa Mbappe uruchomią lawinę? Neymar nie widzi dla siebie miejsca w PSG

"Czas, bym wziął większą odpowiedzialność. Może w PSG, co zrobiłbym z przyjemnością, a może gdzieś indziej, w nowym projekcie?". Słowa Kyliana Mbappe wywołały w Paryżu burzę. Co ciekawe, wątpliwości Francuza chciałby wykorzystać Neymar, który myśli o powrocie do Hiszpanii.
Zobacz wideo

Gdy wydawało się, że pozostanie Kyliana Mbappe w Paryżu jest niemal pewne, młody Francuz zdołał wywołać spore zamieszanie. Po odebraniu nagrody dla najlepszego piłkarza Ligue 1, zawodnik zasugerował, że nie wyklucza odejścia z Paris Saint-Germain: – Osiągnąłem tutaj wielkie rzeczy i być może to czas, bym wziął większą odpowiedzialność. Może w PSG, co zrobiłbym z przyjemnością, a może gdzieś indziej, w nowym projekcie? – przyznał 20-latek.

Słowa Mbappe uruchomią lawinę? Neymar nie widzi dla siebie miejsca w PSG

Jak sugerują dziennikarze „El Espanol” i „Asa” te słowa mogą mieć niebagatelny wpływ na klubową sytuację Neymara. Władze PSG od razu po sensacyjnym wyznaniu Mbappe, oświadczyły, że zawodnik nigdzie się nie wybiera. Według hiszpańskich mediów mistrz Francji jest wiele poświęcić, by reprezentant Francji pozostał na Parc des Princes. To właśnie Mbappe ma stać się liderem drużyny Thomasa Tuchela, a w przyszłości ikoną całego klubu. A na tym, bez wątpienia, ucierpi Neymar. Brazylijczyk spotkał się z podobną sytuacją w Barcelonie, gdzie bezdyskusyjnie kluczową rolę odgrywa Leo Messi.

 

Starsza z gwiazd PSG nie chce przystać na scenariusz, w którym ponownie zostanie odstawiona na boczny tor. Dlatego też, z najbliższego otoczenia piłkarza coraz częściej dobiegają głosy o możliwym transferze. Neymar chciałby powrócić do Hiszpanii, a jego piłkarskie aspiracje mogłyby ziścić w Realu Madryt, który po fatalnym sezonie poszukuje nowego lidera. „Los Blancos” podobno pilnie obserwują piłkarza, za którego mistrz Francji zapłacił 222 miliony euro

Więcej o: