Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezes i właściciel PSG został oskarżony o korupcję. Miał zapłacić 3,5 mln dolarów łapówki

Nasser Al-Khelaifi, prezes i właściciel Paris Saint Germain, został oskarżony o korupcję przez francuskiego sędziego, prowadzącego proces ws. korupcji przy wyborze organizatora mistrzostw świata w lekkoatletyce - donosi gazeta Le Parisien.

Nasser Al-Khelaifi został oskarżony o próbę korupcji praw do organizacji mistrzostw świata w lekkoatletyce w 2017 roku. Sędzia Renaud Van Ruymbeke twierdzi, że Katarczyk próbował przekupić Lamine Diacka - byłego prezesa światowej federacji lekkoatletyki. Nasser Al-Khelaifi miał zapłacić aż 3,5 miliona dolarów łapówki Diackowi w zamian za przyznanie Katarowi mistrzostw świata w Doha. Ostatecznie - w listopadzie 2011 roku - na gospodarza zawodów wybrano Londyn, stolicę Wielkiej Brytanii Katar przegrał rywalizację z Londynem na ostatniej prostej.

Zobacz wideo

Jak prezes PSG zareagował na oskarżenia? - To bzdura. Imię i nazwisko Nasera Al-Khelaïfiego nie pojawia się na żadnym z oficjalnych dokumentów - podkreśla Francis Szpiner, prawnik prezesa PSG 20 marca Nasser Al-Khelaïfi dobrowolnie stanął przed sądem. Jednak znowu będzie musiał pojawić się w sądzie. Jak podaje Le Parisien, Al-Khelaifi został wezwany na przesłuchanie.

- W czasie wydarzeń w 2011 r. Nasser Al-Khelaïfi nie miał żadnego związku ze spółką Oryx QSI, która była odpowiedzialna za negocjacje ze światową federacją. Al-Khelaifi był w niej udziałowcem, ale tylko w latach 2013-16. Nnigdy nie był zaangażowany w kandydaturę miasta Doha - zapewnia prawnik.

Kilka miesięcy temu też było głośno o szefie PSG, ale z innego powodu. Nasser Al-Khelaifi chce zostać nowym członkiem komitetu wykonawczego UEFA. Pomysł ten wywołuje wiele kontrowersji, bo paryski klub ma nieustanne problemy z finansowym fair play.