Gianluigi Buffon nie zamierza kończyć kariery. Najprawdopodobniej jednak odejdzie z PSG

Gianluigi Buffon nie planuje kończyć kariery. Włoski bramkarz najprawdopodobniej nie otrzyma propozycji przedłużenia kontraktu z PSG, ale w takim wypadku zamierza poszukać innego pracodawcy.

Gianluigi Buffon w obecnym sezonie Ligue 1 miewał występy zdecydowanie lepsze i zdecydowanie grosze. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być fakt, że trener PSG rozdzielał miejsce w składzie pomiędzy włoskiego bramkarza a Alphonse'a Areolę. Thomas Tuchel potwierdził już, że w przyszłym sezonie wybierze jednego zawodnika, który będzie bronił regularnie.

Zobacz wideo

We włoskich mediach pojawiają się już spekulacje, że Gianluigi Buffon nie otrzyma propozycji przedłużenia kontraktu. W obecnej umowie Włocha, która kończy się 30 czerwca, jest zapis o możliwości jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy, jeśli obydwie ze stron będą tym zainteresowane. Wiele wskazuje jednak na to, że działaczom klubu z Paryża nie zależy na trzymaniu jednego z najlepszych bramkarzy w historii.

Jak informuje "La Gazetta dello Sport", Włoch nie zamierza kończyć swojej kariery. W przypadku braku propozycji przedłużenia kontraktu z PSG, Buffon zamierza szukać innego pracodawcy. Zdaniem włoskiej gazety, 176-krotny reprezentant Włoch nadal może liczyć na propozycje z ekip walczących w Lidze Mistrzów. Na razie nie podaje jednak nazw konkretnych klubów.

Więcej o: