Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Neymar prawie pobił się z innym piłkarzem PSG. Afera w Paryżu

Atmosfera w Paris Saint-Germain jest napięta. Po odpadnięciu już w 1/8 finału Ligi Mistrzów, przegranej w finale Pucharu Francji i słabych występach w Ligue 1 piłkarzom puszczają nerwy. Niewiele brakowało, by po niedawnym meczu z Montpellier (2:3) doszło do rękoczynów pomiędzy Neymarem a Julianem Draxlerem.
Zobacz wideo

O całej sytuacji poinformował dziennik "Le Parisien". Neymar, zirytowany kolejnymi niepowodzeniami zespołu zarówno na arenie międzynarodowej, jak i na krajowym podwórku, miał zarzucić niektórym kolegom z drużyny, że nie realizują poleceń trenera Thomasa Tuchela. Po ligowej porażce z Montpellier dostało się najmocniej Julianowi Draxlerowi.

Niemiec powiedział Brazylijczykowi, że ten również jest winny, grając zbyt samolubnie. Neymar miał się na takie stwierdzenie oburzyć i powiedzieć: "kim jesteś, żeby mnie oceniać? Jedyne, co potrafisz, to zagrać piłkę do tyłu". Dyskusja pomiędzy piłkarzami była na tyle intensywna, że przerywać musiał ją sam Tuchel. Z relacji "Le Parisien" wynika, że niewiele brakowało, by w ruch poszły pięści.

PSG zakończy sezon z mistrzostwem Francji, ale tytuł ten przy przepaści w kwestii potencjału kadry, jaka dzieli Paryżan od reszty ligi, traktowany jest w stolicy jako obowiązek. Priorytetem jest triumf w Lidze Mistrzów, a w tej PSG odpada od trzech sezonów już w pierwszej rundzie fazy pucharowej. Nie pomogło nawet sprowadzenie Neymara i Kyliana Mbappe, choć tego pierwszego usprawiedliwiają kontuzje, które wykluczyły go z rewanżowego meczu w 1/8 finału poprzedniej edycji, a także obu spotkań w tej samej fazie LM w tym roku.