Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: Katarczycy powoli mają dość PSG i Francji. Chcą włoskiego klubu

Qatar Sports Investments (QSI) nie chce już przeznaczać tak wielkich pieniędzy na PSG. Właściciele mistrzów Francji mają dość i chcą kupić AS Romę - informuje Le Parisien.
Zobacz wideo

Emir Kataru i inwestorzy są zaniepokojeni brakiem sukcesów w Europie. Mimo zainwestowania w PSG kwot idących w miliardy euro (sam transfer Neymara kosztował 222 mln) zespół w ostatnich latach nie awansował nawet do półfinału Ligi Mistrzów. W tym sezonie był zdecydowanym faworytem starcia 1/8 finału z Manchesterem United, ale po raz kolejny odpadł w tej fazie rozgrywek. Le Parisien pisze, że właściciele uważają te porażki za "krzywdzące ich wizerunek" na świecie - a to właśnie poprawka wizerunku była powodem, dla którego Katarczycy zdecydowali się kupić PSG.

Niebagatelny wpływ mają również bardzo wysokie podatki we Francji - od 2011 roku właściciele zapłacili ponad miliard euro - i fakt, że choć PSG zarabia większość pieniędzy dla ligi (ze względu na wzrost wartości praw telewizyjnych), to jest traktowane z pogardą przez rywali, m.in. prezesa Lyonu Jeana-Michela Aulasa. PSG i tak na pewno przejdzie spore zmiany latem, bo z klubu może odejść aż dziesięciu piłkarzy.

Katarczycy przejmą AS Romę?

QSI jest w trakcie negocjacji w sprawie przejęcia AS Romy. Jeśli nie uda się dogadać z prezesem rzymskiego klubu Jamesem Pallottą, to Katarczycy chcą przynajmniej zainwestować we włoski klub poprzez dużą umowę sponsorską. QSI obserwuje również kilka klubów w angielskiej Championship (drugi poziom rozgrywkowy).