Najbogatszy Anglik chce przejąć klub piłkarski. Oferuje 100 milionów euro

Najbogatszy Anglik Sir Jim Ratcliffe zainteresowany jest kupnem francuskiego klubu OGC Nicea. 66-latek proponuje 100 mln euro.
Zobacz wideo

OGC Nicea zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli ligi francuskiej. Niewykluczone, że w przyszłości zespół z Lazurowego Wybrzeża będzie walczył o podium Ligue 1. Tak może się stać, jeśli zmieni właściciela. Najbogatszy Anglik Sir Jim Ratcliffe oferuje za klub 100 mln euro. Kim jest 66-latek? To biznesmen z branży naftowej i chemicznej, który od dawna interesuje się sportem. Niedawno zakupił grupę kolarską Sky, w której jeździ Michał Kwiatkowski. Od 1. maja tego roku grupa zmieni nazwę na Team Ineos.

Obecnym właścicielem OGC Nicea jest amerykańsko-chińska firma Chien Lee. Odrzuciła ona już pierwszą ofertę wysłaną przez Sir Ratcliffe'a. Anglik w przeszłości zainteresowany był kupnem Manchesteru United i Chelsea Londyn. Wspiera także angielski jacht przygotowujący się do Pucharu Ameryki w 2021 roku. Rodzina Sir Ratcliffe'a mieszka w pobliskim Monako z powodów podatkowych.

Więcej o: