Jose Mourinho bliski powrotu. Zaskakujący wybór klubu!

Jose Mourinho jest coraz bliżej powrotu na ławkę trenerską. Jak podało środowe wydanie dziennika "L'Equipie", wszystko wskazuje na to, że Portugalczyk w przyszłym sezonie będzie pracować we francuskiej Ligue 1. Nie zatrudni go jednak wbrew pojawiającym się plotkom Paris Saint-Germain.
Zobacz wideo

Mourinho pozostaje bez pracy od grudnia zeszłego roku, kiedy z jego usług zrezygnował Manchester United. W ostatnich wywiadach Portugalczyk przyznawał, że chce wrócić do pracy latem i że w ciągu ostatnich kilku miesięcy odrzucił już kilka ofert.

Z informacji zdobytych przez "L'Equipe" wynika, że Portugalczyk chce związać się z AS Monaco lub Olympique Lyon.

- Wyobrażam sobie pracę we Francji. Jestem człowiekiem, który pracował w czterech rożnych krajach. Lubię poznawać nowe kultury. Praca w nowej lidze byłaby fantastycznym doświadczeniem - mówił niedawno Mourinho.

Klub z Księstwa rozgrywa fatalny sezon, przez dużą jego część walcząc o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Latem drużynę może czekać rewolucja. Lyon natomiast po 29. serii gier zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli i walczy o miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Mourinho to jeden z najbardziej utytułowanych trenerów ostatnich dwóch dekad. Mistrzostwo kraju zdobywał w każdej z czterech lig, w których pracował - portugalskiej, angielskiej, włoskiej i hiszpańskiej. Ponadto dwukrotnie triumfował w Lidze Mistrzów - z Porto i Interem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA