Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jose Mourinho bliski powrotu. Zaskakujący wybór klubu!

Jose Mourinho jest coraz bliżej powrotu na ławkę trenerską. Jak podało środowe wydanie dziennika "L'Equipie", wszystko wskazuje na to, że Portugalczyk w przyszłym sezonie będzie pracować we francuskiej Ligue 1. Nie zatrudni go jednak wbrew pojawiającym się plotkom Paris Saint-Germain.
Zobacz wideo

Mourinho pozostaje bez pracy od grudnia zeszłego roku, kiedy z jego usług zrezygnował Manchester United. W ostatnich wywiadach Portugalczyk przyznawał, że chce wrócić do pracy latem i że w ciągu ostatnich kilku miesięcy odrzucił już kilka ofert.

Z informacji zdobytych przez "L'Equipe" wynika, że Portugalczyk chce związać się z AS Monaco lub Olympique Lyon.

- Wyobrażam sobie pracę we Francji. Jestem człowiekiem, który pracował w czterech rożnych krajach. Lubię poznawać nowe kultury. Praca w nowej lidze byłaby fantastycznym doświadczeniem - mówił niedawno Mourinho.

Klub z Księstwa rozgrywa fatalny sezon, przez dużą jego część walcząc o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Latem drużynę może czekać rewolucja. Lyon natomiast po 29. serii gier zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli i walczy o miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Mourinho to jeden z najbardziej utytułowanych trenerów ostatnich dwóch dekad. Mistrzostwo kraju zdobywał w każdej z czterech lig, w których pracował - portugalskiej, angielskiej, włoskiej i hiszpańskiej. Ponadto dwukrotnie triumfował w Lidze Mistrzów - z Porto i Interem.