Jest oficjalna skarga do FIFA po śmierci Emiliano Sali. FC Nantes czeka na przelew

FC Nantes czeka na przelew od Cardiff za transfer Emiliano Sali. Francuski klub złożył w tej sprawie oficjalną skargę do FIFA. - Potwierdzam. Otrzymaliśmy wniosek - przyznał rzecznik prasowy FIFA cytowany przez "The Sun".

- Jeżeli okaże się, że w umowie są przesłanki do tego, żeby klub nie musiał płacić, to jako prezes i strażnik interesów klubu, będę musiał to sprawdzić - mówił kilka tygodni temu Mehmet Dalman, prezydent Cardiff. Teraz FC Nantes złożyło oficjalną skargę do FIFA w sprawie braku przelewu od klubu Premier League za Emiliano Salę. - Potwierdzam. Otrzymaliśmy wniosek. Badamy sprawę i nie udzielamy szerszych komentarzy - przyznał rzecznik prasowy FIFA cytowany przez "The Sun".

Kwota za największy transfer w historii Cardiff (17 mln euro) miała być przekazana Nantes w trzech ratach. Termin spłaty pierwszej z nich już minął. We Francji pieniędzy jednak nikt nie zobaczył.

Emiliano Sala zmarł 21. stycznia 2019 roku. Awionetka lecąca z Nantes do Cardiff nagle straciła łączność z wieżą w okolicach Guernsey. Wrak znaleziono na dnie morza na głębokości 63 metrów. - Największym zaskoczeniem był fakt, że wrak jest niemal w całości. Spodziewaliśmy się, że znajdziemy masę szczątków - powiedział David Mearns, dowodzący akcją poszukiwawczą. Sala leciał z Francji do Anglii ze względu na swój transfer - Cardiff kupiło go za 17 milionów euro, ale Argentyńczyk nie zdołał nawet zadebiutować w nowym klubie


Więcej o: