Ligue 1. PSG z pierwszą porażką w sezonie

PSG przegrało na wyjeździe z Olympique Lyon 1:2. Wynik ten oznacza, że obecni liderzy Ligue 1 nie skończą tego sezonu bez porażki, a ich licznik meczów ze zdobytymi punktami z rzędu zatrzymał się na 22 spotkaniach.

PSG dominowało od początku tego sezonu w Ligue 1. Po półmetku sezonu, gdy Paryżanie nie przegrali jeszcze żadnego spotkania, wydawało się, że skończą rywalizację bez porażki. Tak się jednak nie stało, ponieważ sposób na mistrzów Francji znalazł Olympique Lyon. Gospodarze pokonali obecnych liderów tabeli na własnym stadionie 2:1 po bramkach Ousmane Dembele i Nabila Fekira. Dla gości jedynego gola zdobył Angel Di Maria.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli PSG, które do spotkania przystąpiło bez kontuzjowanego Neymara. Już w 7. minucie piłkę do siatki rywali skierował Angel Di Maria. To jednak sprawiło, że gospodarze postanowili wziąć się do roboty. Po kilku nieudanych próbach i świetnych interwencjach bramkarza gości, w 33. minucie do wyrównania doprowadził Ousmane Dembele. Tym razem błąd popełnił jednak Alphonse Areola. Spóźnił się z wyjściem do dośrodkowania, czym ułatwił zadanie strzelcowi bramki. Olympique przestał atakować, a tuż przed przerwą mógł nawet stracić bramkę po próbie strzału Draxlera.

Na początku drugiej połowy Olympique Lyon wyszedł na prowadzenie. Thiago Silva faulował w polu karnym Dembele, a "jedenastkę" na gola zamienił Nabil Fekir. Gospodarze kontrolowali mecz, a ich rywale starali się rozpaczliwie doprowadzić do wyrównania. Każda kolejna minuta spotkania prowadziła do pierwszej porażki Paryżan w sezonie. W tabeli Ligue 1 nadal prowadzi PSG, które ma obecnie 10 punktów przewagi nad OSC Lille. Olympique jest 3., do liderów traci 13 "oczek".