Neymar prawdopodobnie opuści arcyważny mecz PSG

- Występ Neymara w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem United będzie niezwykle trudny - przyznał trener PSG, Thomas Tuchel, cytowany przez portal goal.com. Absencja Brazylijczyka spowodowana jest poważną kontuzją.
Zobacz wideo

Neymar kontuzji, a raczej odnowienia starego urazu nabawił się w ubiegłym tygodniu, w trakcie meczu Pucharu Francji ze Strasbourgiem (2:0). W zeszłym sezonie Brazylijczyk doznał pęknięcia piątej kości śródstopia, przez które musiał przejść operację i pauzować kilka miesięcy, teraz odezwała się ta sama dolegliwość, a najgorszy scenariusz zakłada, że operacja znów może być nieunikniona.

Nieco lepszy, choć wciąż negatywny scenariusz przewiduje, że Neymar kolejnej operacji przechodzić nie będzie musiał, ale i tak opuści kilka ważnych spotkań, m.in. te z Manchesterem United w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. - Występ Neymara? To będzie niezwykle trudne - przyznał Thomas Tuchel, trener PSG cytowany przez portal goal.com.

I dodał: Jest za wcześnie, by mówić o dacie jego powrotu. Musimy przeczekać pierwszy tydzień, który jest bardzo ważny. Zobaczymy jego reakcję na leczenie. Tylko po niej będziemy mogli określić precyzyjnie datę jego powrotu.

Pierwsze spotkanie Paris Saint-Germain z Manchesterem United odbędzie się 12 lutego. Rewanż rozegrany zostanie dwa tygodnie później.

Więcej o: