PSG wygrało z Barceloną i Manchesterem City. Transfer za 75 mln euro!

PSG wygrało z Barceloną i Manchesterem City i sprowadzi Frenkiego de Jonga za 75 mln euro - informuje "De Telegraaf".

21-letni Frenkie de Jong jest jednym z największych talentów europejskiej piłki. To środkowy pomocnik Ajaksu i reprezentacji Holandii, ale może występować również na środku obrony. Już latem próbowała go pozyskać Barcelona, a Henk ten Cate - były asystent trenera w Barcelonie - porównał go do Andresa Iniesty czy Deco, legend "Dumy Katalonii".

Wszystko jednak wskazuje na to, że de Jong trafi do PSG. - Delegacja PSG dokonała "kradzieży" w Amsterdamie w czwartek i zamierza zaoferować 75 mln euro, jakich zażądał dyrektor sportowy Ajaksu Marc Overmars - pisze "De Telegraaf". Overmars potwierdził rozmowy, ale do ostatecznego porozumienia jeszcze nie doszło, zwłaszcza że więcej klubów interesuje się de Jongiem. Holender zamierza jednak odrzucić ofertę Manchesteru City, który i tak miałby problemy z przeprowadzeniem transferu ze względu na toczące się śledztwo w sprawie domniemanego złamania przepisów finansowego fair play.

PSG spełnia życzenie Mbappe

Do sprowadzenia Holendra nakłaniał swój klub Kylian Mbappe. -  Zachwycił mnie podczas dwóch meczów Francji z Holandią. Jego wizja i podania między linie sprawiają, że jest bardzo cennym zawodnikiem. Dodatkowo przechwytuje ogromną liczbę piłek. Szczerze mówiąc, to bardzo chętnie zobaczyłbym go w Paryżu! Powiedziałem mu to samo, bo to byłoby dla nas ogromne wzmocnienie. Ale koniec końców, to on dokona własnego wyboru... - powiedział zawodnik PSG.

Transfer de Jonga będzie rekordowym w historii Eredivisie i Ajaksu. Jak do tej pory rekordem była sprzedaż Davinsona Sancheza do Tottenhamu Hotspur za 40 mln euro w lecie 2017 roku. Za to najdroższym Holendrem jest Virgil van Dijk, który zimą  tego roku przeszedł z Southampton do Liverpoolu za 85 mln euro.

Więcej o: