Kylian Mbappe chciałby jednego piłkarza w PSG. "Zachwycił mnie"

Kylian Mbappe zdradził, że chciałby aby Frenkie De Jong trafił do PSG. - Zachwycił mnie - powiedział Francuz.

Kylian Mbappe rozmawiał z "France Football" po tym jak otrzymał Trofeum Kopy dla najlepszego młodego piłkarza na świecie (do 21 lat) w 2018 roku. W ogólnym głosowaniu zajął bardzo wysokie 4. miejsce.

Frenkie De Jong zachwycił Mbappe

Mbappe nie szczędził pochwał dla De Jonga. - Zachwycił mnie podczas dwóch meczów Francji z Holandią. Jego wizja i podania między linie sprawiają, że jest bardzo cennym zawodnikiem. Dodatkowo przechwytuje ogromną liczbę piłek. Szczerze mówiąc, to bardzo chętnie zobaczyłbym go w Paryżu! Powiedziałem mu to samo, bo to byłoby dla nas ogromne wzmocnienie. Ale koniec końców, to on dokona własnego wyboru... - powiedział zawodnik Paris Saint-Germain.

21-letni Frenkie De Jong jest jednym z największych talentów europejskiej piłki. To środkowy pomocnik Ajaksu i reprezentacji Holandii, ale może występować również na środku obrony. Według "Sportu" już latem próbowała go pozyskać Barcelona, a Henk ten Cate - były asystent trenera w Barcelonie - porównał go do Andresa Iniesty czy Deco, legend "Dumy Katalonii".

Więcej o: