Dlaczego Rafał Kurzawa nie gra? Trener bardzo szczerze wytłumaczył powody

Rafał Kurzawa na mundialu był jednym z najlepszych piłkarzy reprezentacji Polski. We francuskim Amiens gra jednak niewiele, a Christophe Pelissier wytłumaczył powody, dla których nie stawia na Polaka.

Rafał Kurzawa trafił do Amiens po świetnym sezonie w Górniku Zabrze. Lewy skrzydłowy w 36 meczach ligowych strzelił dwa gole i zaliczył aż 18 asyst! Znany jest głównie ze swoich znakomitych dośrodkowań lewą nogą, zwłaszcza ze stałych fragmentów gry. Na MŚ 2018 zagrał tylko z Japonią (1:0), ale był to dobry występ okraszony asystą. W Lidze Narodów zaliczył za to asystę w meczu z Portugalią (2:3), ale od tego czasu nie grał w reprezentacji Polski ze względu na problemy w klubie.

Rafał Kurzawa rozczarowuje

- Kurzawa to miły chłopak, nie mam z nim problemu. No ale nie „dostarcza” mi szybkości, a potrzebujemy piłkarzy szybkich - powiedział trener Amiens Christophe Pelissier cytowany przez "SE". - Kurzawa ma świetną lewą nogę, super technikę, ale musi zrozumieć, że we Francji potrzeba większej intensywności w grze, potrzeba wygrywania pojedynków. Za każdym razem gdy grał, pod tym względem mnie rozczarowywał, szczególnie w meczu z Metz, w Pucharze Ligi.

W tym sezonie Kurzawa zagrał co prawda w ośmiu meczach Amiens, ale uzbierał w nich zaledwie 268 minut. Strzelił w tym czasie jednego gola, nie zaliczył żadnej asysty. Według "L'Equipe" jego problemy są spowodowane również kwestiami pozaboiskowymi.  - Wieża Babel w Amiens. Trener organizuje dwie odprawy przedmeczowe: dla obcokrajowców (są "Anglicy" i "Hiszpanie") i Francuzów. Największy kłopot z "samotnikiem" Kurzawą, "bo komunikuje się tylko po polsku. Często trzeba zapraszać tłumaczkę. Mało mówi i pokazuje, poza boiskiem i na nim" - pisała znana francuska gazeta. Otoczenie piłkarza odpowiedziało jednak na te zarzuty twierdząc, że Kurzawa mówi po angielsku, a to tego języka nie zna trener Amiens. Sam piłkarz ma się uczyć francuskiego.

Więcej o: