Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zlatan Ibrahimović chce objąć futbolowego giganta. Wielki powrót?

Zlatan Ibrahimović zdradził, że chciałby wrócić do Paris Saint-Germain. Szwed podkreślił jednak, że mógłby to zrobić jedynie w roli trenera - informuje "The Sun".

- Jeżeli wrócę do PSG, to tylko po to, by być trenerem. Nie mogę tam wrócić w innej roli. Jedyna droga, która nakłoni mnie do powrotu, to właśnie ta - przyznał Zlatan Ibrahimović, cytowany przez portal internetowy brytyjskiego dziennika.

Ibrahimović był piłkarzem PSG w latach 2012-2016. W barwach francuskiego klubu rozegrał 180 spotkań, w których strzelił 156 goli i zaliczył 61 asyst. Obecnie 37-latek jest zawodnikiem Los Angeles Galaxy, występującego w amerykańskiej Major League Soccer. Pomimo zaawansowanego, jak na piłkarza, wieku, Ibrahimović na razie nie planuje zakończenia kariery, co podkreślił zapytany o termin możliwego powrotu do Paryża.

Zlatan Ibrahimović oskarża Szwecję o rasizm

Zlatan Ibrahimović: Poinformuję świat

- Na pewno jeszcze nie teraz. Wciąż jestem aktywnym zawodnikiem, cały czas chcę grać. Kiedy podejmę decyzję o zostaniu trenerem i powrocie do PSG, poinformuję świat - przyznał napastnik.

W zakończonym niedawno sezonie [MLS gra w systemie wiosna - jesień] Ibrahimović w barwach zespołu z Los Angeles rozegrał 22 spotkania, w których strzelił 27 goli. Jego umowa z amerykańskim klubem obowiązuje do końca 2019 roku, ale zdaniem włoskich mediów napastnik już teraz negocjuje z potencjalnym następnym pracodawcą, którym może być Milan. We włoskiej drużynie Szwed grał w latach 2010-2012, z przerwą na wypożyczenie do FC Barcelony.