Ligue 1. Rafał Kurzawa ma problemy z komunikacją? Otoczenie piłkarza odpowiada na zarzuty L'Equipe

Rafał Kurzawa wyjechał do Francji w lecie 2018 roku. Po kilku miesiącach wciąż ma problemy z aklimatyzacją w nowym klubie, a przynajmniej tak twierdzi L'Equipe. Szkoleniowiec Amiens musi przeprowadzać dla Polaka specjalną odprawę przy pomocy tłumacza - informuje gazeta. Otoczenie zawodnika informuje, że Francuzi mocno naciągnęli fakty.

Kurzawa trafił do Amiens na zasadzie wolnego transferu z Górnika Zabrze. 25-letni piłkarz był objawieniem poprzedniego sezonu ekstraklasy i pojechał na mistrzostwa świata. W Rosji zagrał w meczu z Japonią i asystował przy golu Jana Bednarka.

Arsene Wenger wróci do pracy

Do Francji jechał z wielkimi nadziejami, ale wciąż nie potrafi odnaleźć się w zespole Christophe'a Pelissiera. Reprezentant Polski ma problemy z komunikacją. Nie zna francuskiego i musi korzystać z pomocy tłumacza - informuje "L'Equipe".

Francuska gazeta zrobiła specjalną grafikę, na której podkreśliła problemy Polaka.

Jarosław Jach strzelił pierwszego gola w Turcji [WIDEO]

- Wieża Babel w Amiens. Trener organizuje dwie odprawy przedmeczowe: dla obcokrajowców (są "Anglicy" i "Hiszpanie") i Francuzów. Największy kłopot z "samotnikiem" Kurzawą, "bo komunikuje się tylko po polsku. Często trzeba zapraszać tłumaczkę. Mało mówi i pokazuje, poza boiskiem i na nim" - napisał Tomasz Smokowski, dziennikarz Polsatu Sport i pasjonat francuskiej piłki.

Otoczenie piłkarza odpowiada

- Rafał Kurzawa komunikuje się w języku angielskim

- Trener Amiens nie zna języka angielskiego i dlatego musi korzystać z tłumacza

- Kurzawa nigdy nie będzie komunikatywny. Nigdy taki nie był i nie będzie. Bez względu na język

- Kurzawa od momentu przeprowadzki do Francji uczy się języka francuskiego

Więcej tutaj:

W tej sprawie wypowiedział się również Grzegorz Krychowiak. - Rozmawiałem z nim i uczy się języka, francuski jest trudny i potrzeba na to czasu  - napisał na Twitterze.


Rafał Kurzawa rozegrał w tym sezonie siedem meczów w Ligue 1. Strzelił jednego gola. Na murawie spędził 200 minut.

Więcej o: