Ligue 1. Bramka Kurzawy w meczu Amiens - Lille

Rafał Kurzawa zdobył w sobotę swojego pierwszego gola na boiskach Ligue 1. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w ligowym meczu Amiens - Lille.

Kurzawa pojawił się na boisku w 62. minucie przy stanie 2:0 dla Lille. Polak ożywił grę Amiens, a po kilkunastu minutach od wejścia murawę zdobył bramkę kontaktową dla swojej drużyny.

Ostatecznie Amiens uległo Lille 2:3. Zespół Kurzawy plasuje na 17. miejscu w tabeli i ma 4 punkty na koncie.

Kurzawa do Amiens trafił tego lata na zasadzie wolnego transferu. W poprzednim sezonie brylował w Górniku Zabrze (miał najwięcej asyst w Ekstraklasie), a jego dobra gra poskutkowała powołaniem na mistrzostwa świata w Rosji, gdzie zagrał w meczu z Japonią.