Ligue 1. Thomas Tuchel wybrał już pierwszego bramkarza PSG

Wybrałem pierwszego bramkarza, choć decyzja nie jest ostateczna. Powiedziałem Areoli, że jest na pierwszym miejscu w mojej hierarchii - zdradził Thomas Tuchel, trener PSG. Oznacza to, że rezerwowym będzie Gianluigi Buffon.

Buffon przeszedł z Juventusu do PSG latem tego roku. Trzy pierwsze mecze sezonu rozpoczynał w wyjściowej jedenastce, a w trzech kolejnych między słupkami paryskiego klubu stał Alphonse Areola.  Niemiecki trener miał doskonałą okazję do tego, by porównać obu swoich bramkarzy i po przerwie reprezentacyjnej podjąć decyzję.

- Wybrałem pierwszego bramkarza, choć decyzja nie jest ostateczna. Powiedziałem Areoli, że jest na pierwszym miejscu w mojej hierarchii. Dla niego PSG to ukochany klub, jest jego wychowankiem. Czujemy dumę z takich graczy i chcielibyśmy mieć więcej zawodników, którzy mają paryską duszę - powiedział Tuchel.

Trener PSG nie obawia się tego, jak na rolę zmiennika zareaguje Buffon. - To dwa silne charaktery. Jestem pewny, że Areola będzie lepszy dzięki Buffonowi, który dla nas nie jest tylko rezerwowym. On ma ogromny wpływ na zespół każdego dnia - dodał trener PSG.

PSG zaczęło sezon od czterech zwycięstw w czterech meczach Ligue 1. Paryski klub jest jedynym zespołem z kompletem punktów w lidze francuskiej. Ma trzy punkty przewagi nad Dijon i Toulouse.

UEFA planuje wprowadzić trzecie rozgrywki europejskie od 2021 roku

O'piłki Marciniaka. Jan Bednarek w Southampton. Jak wygląda lepszy piłkarski świat?

Arkadiusz Reca, czyli dyskretny bohater i nadzieja na przyszłość

Więcej o: