Paris Saint-Germain szykuje hitową ofertę. Ivan Rakitić może odejść z Barcelony

Paris Saint-Germain przygotowuje hitową ofertę na zakup Ivana Rakiticia. Mistrzowie Francji za piłkarza Barcelony mogą zapłacić nawet 125 mln euro - informuje portal "sport.es".

"Paris Saint-Germain jest gotowe złożyć ofertę przekraczającą 100 mln euro. Francuski klub jest także przygotowany na podwojenie aktualnego wynagrodzenia Chorwata, który ostateczną decyzję ma podjąć w ciągu kilku najbliższych dni" - czytamy na łamach katalońskiego "Sportu".

Internetowy portal dziennika dodaje też, że PSG zamierza zaproponować za reprezentanta Chorwacji - który z bardzo dobrej strony zaprezentował się na mistrzostwach świata w Rosji, na których zajął ze swoją drużyną 2. miejsce - 100 mln euro. Jeśli Barcelona nie przyjmie takiej propozycji, władze paryskiego klubu zapłacą kwotę odstępnego (125 mln euro) zapisaną w kontrakcie zawodnika.

Dodatkowo mistrzowie Francji są w stanie podwoić zarobki piłkarza, który w Barcelonie rocznie inkasuje 8 mln euro. W katalońskim klubie pomocnik występuje od lipca 2014 roku. Dotychczas rozegrał w jego barwach 216 spotkań, w których strzelił 29 goli i zaliczył 27 asyst.

Więcej o: