Ligue 1. Kylian Mbappe wskazał piłkarza, którego powinno kupić PSG

Napastnik Paris Saint Germain twierdzi, że N`Golo Kante byłby idealnym wzmocnieniem mistrzów Francji.

Latem katarscy właściciele PSG wydali ponad 400 mln euro na wzmocnienia, aby francuski klub w końcu wygrał upragnioną Ligę Mistrzów. Ta sztuka jednak znowu im się nie udała. Rok temu zespół Unaia Emery`ego odpadł z Barceloną w 1/8 finału rozgrywek. W sezonie 2017/18 PSG pożegnało się z LM na tym samym etapie, a lepszy okazał się Real, który wygrał dwumecz 5:2.

Chcieli podbić Ligę Mistrzów, ale kolejny raz im nie wyszło. Czemu PSG znowu zawiodło? >>> Czytaj więcej

Duża część winy za oba niepowodzenia spoczywa na trenerze. Unai Emery znowu popełnił te same błędy co rok temu i kolejny raz musiał za nie słono zapłacić. Dlatego Hiszpan odejdzie po sezonie. Wciąż nie wiadomo, kto go zastąpi, ale wiele wskazuje, że Thomas Tuchel.

Zdaniem Kyliana Mbappe idealnym uzupełnieniem składu mistrzów Francji byłby jego kolega z kadry.

- N'Golo Kante odpowiadałby naszym potrzebom. Idealnie pasowałby do zespołu. Jest Francuzem, a jego transfer wpłynąłby na atrakcyjność rozgrywek. Myślę, że wszyscy Francuzi lubią Kante i chcieliby oglądać go w Ligue 1 – mówi Mbappe cytowany przez ESPN.

W środku pola PSG dojdzie latem do zmian. Karierę zakończy Thiago Motta, a Javier Pastore jest bliski opuszczenia Paryża. Wydaje się, że Kante mógłby stworzyć świetną linię pomocy z Marco Verrattim i Adrienem Rabiotem.

27-letni defensywny pomocnik od dwóch lat jest podstawowym zawodnikiem Chelsea. Wcześniej grał w Leicester, z który wygrał mistrzostwo kraju. W swoim piłkarskim CV ma także takie kluby jak: Caen i Boulogne.

Obecna umowa Kante wygasa w czerwcu 2021 roku, więc PSG musiałoby słono zapłacić, czyli prawdopodobnie około kilkudziesięciu milionów funtów.

Więcej o: