Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ligue 1. Unai Emery: Arsene Wenger mógłby poprowadzić PSG

Mam dla niego wielki podziw jako osoby i szkoleniowca. Wenger ma wielkie doświadczenie i jakość, która pozwalałaby mu na pracę w największych klubach na świecie, także PSG - powiedział o odchodzącym menedżerze Arsenalu szkoleniowiec PSG, Unai Emery.

W piątek Arsenal ogłosił, że po 22 latach w roli menedżera pierwszego zespołu, Wenger opuści klub wraz z zakończeniem obecnego sezonu. Informacja londyńczyków sprawiła, że w mediach rozpoczęły się spekulacje nie tylko nt następnego szkoleniowca "Kanonierów", ale też przyszłości samego francuskiego szkoleniowca.

Głos w jego sprawie zabrał m.in. Unai Emery - trener PSG - który wraz z zakończeniem sezonu najprawdopodobniej opuści Paryż. Chociaż wiele wskazuje na to, że jego następcą w klubie będzie Niemiec Thomas Tuchel, to sam Hiszpan powiedział, że to właśnie Wenger mógłby poprowadzić PSG w przyszłości.

- On jest inspiracją dla każdego trenera na świecie. Każdego roku spotykamy się w Nyonie, a Wenger jest punktem punktem odniesienia dla każdego z nas. Mam dla niego wielki podziw jako osoby i szkoleniowca. Wenger ma wielkie doświadczenie i jakość, która pozwalałaby mu na pracę w największych klubach na świecie, także PSG - powiedział Emery.