Neymar skrytykowany za to, jak uczcił pamięć Stephena Hawkinga

Neymar, piłkarz PSG, uczcił pamięć zmarłego w środę Stephena Hawkinga pozując na wózku inwalidzkim i bez koszulki do zdjęcia opatrzonego motywacyjną sentencją.

Brazylijczyk, który leczy kontuzję prawej stopy, wybrał dość kontrowersyjny sposób uczczenia pamięci brytyjskiego astrofizyka. Trudno odgadnąć, co nim kierowało, gdy wrzucił do sieci zdjęcie opatrzone motywacyjnym komentarzem.

"Musisz mieć pozytywne nastawienie i brać co najlepsze z sytuacji, w której się znajdujesz" - napisał Neymar, a pod spodem dopisał: "Stephen Hawking".

Najdroższy piłkarz świata zdaniem zdecydowanej większości osób obserwujących jego profile w mediach społecznościowych wykazał się brakiem smaku i wyczucia. "Będziesz potrzebował niezłego PR, żeby oczyścić swój wizerunek po czymś takim" - czytamy w jednym z ładniejszych wpisów.

Hawking zmarł w wieku 76 lat w środę. Był wybitnym astrofizykiem, kosmologiem, matematykiem. Jednym z jego największych osiągnięć jest kwantowa teoria ciążenia. Od lat cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne. Był częściowo sparaliżowany i poruszał się na wózku inwalidzkim. Ze światem porozumiewał się za pomocą syntezatora mowy.

Więcej o: