Ligue 1. PSG musi sprzedać gwiazdy, by spełnić wymogi finansowego fair play

Angel Di Maria i Lucas mają już w styczniu opuścić PSG. Wicemistrzowie Francji zmuszeni są do sprzedania dwóch gwiazd, by spełnić wymogi finansowego fair play.

Po tym, jak minionego lata do paryskiego klubu za 222 mln euro trafił Neymar, a w przyszłym roku paryżanie wydadzą 180 mln euro na wypożyczonego obecnie z AS Monaco Kyliana Mbappe, ich finansom przyjrzała się UEFA. Efekty? PSG musi natychmiast znaleźć blisko 80 mln euro, by sprostać wymogom finansowego fair play.

Zdaniem francuskich i brytyjskich mediów PSG zrobi wszystko, by już zimą zainteresować kluby Premier League dwójką swoich zawodników - Angelem Di Marią i Lucasem. Obaj przychodzili do Paryża za olbrzymie pieniądze, obaj są obecnie co najwyżej rezerwowymi.

W obecnym sezonie lepiej radzi sobie Argentyńczyk, który w 11 spotkaniach zaliczył 607 minut na boisku. W tym czasie Di Maria strzelił jednego gola i zanotował cztery asysty. Znacznie gorzej idzie Lucasowi, który zagrał tylko pięć meczów, w których zaliczył raptem 71 minut. W tym czasie Brazylijczyk zdobył jedną bramkę i zanotował asystę.

Di Maria trafił do PSG przed dwoma laty z Manchesteru United i kosztował Francuzów aż 63 mln euro. Za Lucasa wicemistrzowie Francji zapłacili 40 mln euro w styczniu 2013 roku, gdy sprowadzali go z brazylijskiego Sao Paulo.

Więcej o:
Copyright © Agora SA