Godzina do meczu, a stadion PSG pełny. Neymar już zaprezentowany

Szał związany z przyjazdem Neymara do Paryża trwa. Nowy nabytek PSG został przedstawiony kibicom na Parc des Princes. To jeszcze nie koniec atrakcji przygotowanych dla Brazylijczyka w stolicy.

Cały stadion szczelnie wypełniony na godzinę przed meczem? To rzadkość. Jeśli jednak w grę wchodzi oficjalne przywitanie kibiców z jedną z największych gwiazd futbolu, nic nie może dziwić. Tuż po godzinie 16:00 na murawę Parku Książąt wyszedł Neymar. Powitany na specjalnej scenie przez prezydenta klubu Nasera Al Khelaifiego, przez kilka minut słuchał gromkich braw.

Potem zrobił rundę honorową wokół boiska, a niektórzy fani mogli z bliska zrobić sobie z nim zdjęcie. Na trybunach były specjalne flagi i napisy witające gwiazdę reprezentacji Brazylii. Zaśpiewano mu kilka piosenek. Neymar odwdzięczył się drobnymi prezentami dla niektórych fanów. 

Podczas meczu PSG z Amiens, Neymar na boisku swych umiejętności nie będzie mógł zaprezentować. Z Barcelony na czas nie dotarły jego certyfikaty.

To nie koniec ciepłego przywitania Neymara przez stolicę Francji. Wieczorem w jego narodowe barwy ma zostać podświetlona Wieża Eiffla.

Neymar podpisał kontrakt z wicemistrzem Francji w czwartek. Kwota odstępnego przekazana Katalończykom wynosiła 222 mln euro. W Piątek napastnik pojawił się w Paryżu. Pod stadionem i hotelem gdzie nocuje przywitały go tłumy. Kibice masowo wykupili też nowe koszulki z nazwiskiem gracza. Jak podają media nad Sekwaną, pierwszego dnia sprzedaży, z półek zniknęło 10 tysięcy sztuk.

FRANCOIS MORI/AP