Stanowczy komunikat Monaco w sprawie Mbappe. Grożą skargą do FIFA!

AS Monaco ma dość podchodów pod swojego najlepszego zawodnika. W komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie klubu można przeczytać, że francuski klub grozi znanym drużynom skargą do FIFA.

Młody francuski snajper ma za sobą znakomity sezon. Kylian Mbappe zaliczył 44 mecze, w których strzelił 26 bramek i zanotował 14 asyst. Francuski snajper stał się głównym celem transferowym dla wielu znanych europejskich klubów. 

Przez wiele tygodni mówiło się o tym, że  PSG, Real Madryt, Manchester City, a nawet Arsenal byłyby skłonne zapłacić niemal 100 milionów euro za 18-latka. Okazuje się jednak, że wszyscy będą musieli poczekać, bo Monaco jest nieugięte.

W czwartek pojawił się nawet komunikat, w którym Monaco ostrzega ,,ważne europejskie kluby'', żeby nie czyniły podchodów pod 18-letniego piłkarza bez zgody klubu z Księstwa.  

- Wyrażamy głębokie ubolewanie, że ważne europejskie drużyny nawiązały kontakt z Kylianem Mbappe i jego otoczeniem bez naszej zgody. AS Monako chce przypomnieć tym klubom, że takie praktyki są sprzeczne z artykułem 211 rozporządzenia Francuskiej Ligi Piłki Nożnej. Narusza to również artykuł 18.3 Regulaminu FIFA w Sprawie Statusu i Transferu Zawodników - czytamy w komunikacie.

Monaco zastanawia się nad podjęciem odpowiednich kroków, by położyć kres takim praktykom. 

Mistrzowie Francji nie chcą stracić ważnego zawodnika, po tym jak z drużyny odeszli już Bernardo Silva (trafił do Manchester City) i Tiemoué Bakayoko (przeszedł do Chelsea).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.