Rekordowy Balotelli. Tylu goli jeszcze nie miał

Niezależnie od tego czy Mario Balotelli będzie zawodnikiem OGC Nice w kolejnym roku, to pobyt we Francji zapamięta miło, przynajmniej pod względem statystyk. 15 goli w sezonie nie strzelił jeszcze nigdy.

Balotelli był jedynym strzelcem Nicei w meczu z Olympique Marsylia. Ekipa z Allianz Arena przegrała co prawda na wyjeździe 1:2, ale to było szczególne spotkanie dla Włocha. W 50 minucie meczu napastnik wbił piłkę do siatki rywali z jednego metra, po dograniu Paula Baysse’a. Gol nie był szczególnej urody, ale sprawił, że ten sezon Ligue 1 stał się dla Balotellego najlepszy w całej karierze.

To było jego 15 trafienie. Do tej pory Super Mario najlepiej spisywał się w sezonie 2013/14, w którym w Serie A strzelił dla AC Milan 14 goli.


Chociaż Nicea przegrała prestiżowe starcie, to i tak od dawna jest pewna co najmniej trzeciej lokaty w lidze, dającej prawo gry w eliminacjach Champions League. Marsylia dzięki zwycięstwu znalazła się na pozycji piątej i na dwie kolejki przed końcem sezonu jest blisko zapewnienia sobie gry w Lidze Europy. Decydujący o tym mecz z Bordeaux rozegra za tydzień.

Stephane Antiga w "Wilkowicz Sam na Sam": Syn powiedział: gdybym miał zagrać w kadrze siatkarzy, to dla Polski, nie dla Francji. Ja się zgadzam. Bo tu fajnie jest

Więcej o:
Copyright © Agora SA