Ligue 1. Grzegorz Krychowiak na liście transferowej! Francuskie media nie mają wątpliwości

Paris Saint-Germain przygotowuje się do letniego okna transferowego. Radio "RMC" poinformowało, że francuski klub umieścił pierwszych piłkarzy na liście transferowej. Wśród nich jest Grzegorz Krychowiak, reprezentant Polski.

Grzegorz Krychowiak może oficjalnie zacząć poszukiwania nowego klubu. Polak znalazł się na liście transferowej Paris Saint-Germaine i wszystko wskazuje na to, że to jego ostatnie miesiące w drużynie mistrza Francji.

Unai Emery, szkoleniowiec paryżan i Patrick Kluivert, dyrektor sportowy PSG przygotowali listę piłkarzy, dla których nie ma już miejsca w drużynie - poinformowali dziennikarze radia "RMC". Obok reprezentanta Polski, znalazł się na niej m.in. Hatem Ben Arfa, który trafił do PSG za darmo z Nicei.

Krychowiak kosztował ponad 30 milionów euro i Francuzi będą chcieli odzyskać przynajmniej część zainwestowanych w Polaka pieniędzy. Chętnych nie brakuje, ale zainteresowane zespoły będą musiały spełnić nie tylko wymagania finansowe PSG, ale też polskiego pomocnika. 27-latek zarabia w Paryżu 400 tysięcy euro miesięcznie (brutto), co daje 4,8 miliona euro za sezon.

Kontrakt Krychowiaka z Paris Saint-Germain wygasa 30.06. 2021 roku, a portal transfermarkt wycenia go na 28 milionów euro.

Zobacz wideo
Więcej o: