Ligue 1. PSG lepsze od Lyonu, połówka Rybusa, kilka minut Krychowiaka

PSG pokonało na wyjeździe Lyon 2:1 w meczu 14. kolejki Ligue 1. Obie bramki dla gości zdobył Edinson Cavani, jedynego gola dla gospodarzy strzelił Mathieu Valbuena.

PSG na prowadzenie wyszło w 30. minucie po tym, jak rzut karny pewnie wykorzystał Cavani. Lyon odpowiedział zaraz po przerwie za sprawą wprowadzonego tuż po przerwie na boisko Valbueny. Mistrzowie Francji triumf zapewnili sobie na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry za sprawą drugiego trafienia Cavaniego.

W meczu wystąpiło dwóch Polaków. W barwach Lyonu od pierwszej minuty zagrał Maciej Rybus. Były zawodnik m.in. Legii Warszawa został jednak zmieniony już w 46. minucie, a w jego miejsce wszedł strzelec gola dla Lyonu - Valbuena. W PSG dopiero w 85. minucie gry na boisku pojawił się Grzegorz Krychowiak, który zmienił Lucasa.

Po 14 kolejkach Ligue 1 na prowadzeniu jest Nice z dorobkiem 33 punktów. Za jego plecami znajdują się Monaco i PSG, które mają o jedno "oczko" mniej. Lyon z 22 punktami na koncie jest siódmy.