Premier League. Mino Raiola uderza w Juergena Kloppa. "Potraktował Balotellego jak g***o"

Znany agent piłkarski Mino Raiola nie jest zadowolony z zachowania Juergena Kloppa względem Mario Balotellego. - Potraktował go jak g***o - stwierdził agent Włocha.

Klopp od kiedy tylko został trenerem Liverpoolu jasno dawał do zrozumienia, że nie widzi Balotellego w swoich planach. Latem dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Balotelli w końcówce okna transferowego przeszedł za darmo do Nice. Zachowanie niemieckiego szkoleniowca nie spodobało się Raioli.

- Klopp nie zachował się odpowiednio. Nie oceniam go jako szkoleniowca, choć dla mnie nie jest świetny, ale chyba nie rozumiał, że Balotelli jak każdy jest człowiek. Mario stanowił przykład do naśladowania, nigdy nie narzekał, trenował sam. Klopp zachował się jak g***o w stosunku do Balotellego - powiedział agent w rozmowie z "La Gazzettą dello Sport".

Raiola twierdzi też, że na transferze Włocha zyska cała francuska Ligue 1. - Nice powinno dostać bonus od tego, kto odpowiada za prawa TV. Ligue 1 straciła 50 proc. wartości komercyjnej po odejściu Zlatana Ibrahimovicia, ale z "Balo" odzyskała 30 proc. Czego od niego oczekuję? Dwudziestu goli - stwierdził Raiola. Wyjaśnił też dlaczego nie szukał Balotellemu klubu we Włoszech. -Uwaga jest zbyt mocno skupiona na nim. Starałem się znaleźć miejsce, gdzie będzie oceniany jedynie ze względów piłkarskich.

Balotelli trafił do Liverpoolu w 2014 roku za 16 mln funtów z Milanu. W pierwszym sezonie zagrał w 28 meczach i strzelił 4 gole. W poprzednim sezonie był wypożyczony do Milanu, gdzie zdobył jedną bramkę w 20 meczach. W tym czasie zmagał się z wieloma kontuzjami. Z Nice zagra w Lidze Europy - klub zajął 4. miejsce w lidze francuskiej.

Zobacz wideo

39 niezwykłych sportowych ciekawostek! [KLIKNIJ]

Więcej o: