Ligue 1. Grzegorz Krychowiak oficjalnie zaprezentowany w PSG! "Zrealizuję swój cel!"

- Mój cel to grać w najlepszym klubie na świecie. Tak stanie się właśnie w Paryżu - powiedział na swojej pierwszej konferencji w nowym klubie Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski został oficjalnie zaprezentowany w Los Angeles, gdzie Paris Saint-Germain przygotowuje się do nowego sezonu.

Grzegorz Krychowiak i Thomas Munier zostali zaprezentowani w Los Angeles na specjalnej konferencji prasowej. Nowy klub Polaka przebywa w USA na Summer Tour 2016. Celem turnee jest promocja piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych i dobre przygotowanie do nowego sezonu. PSG wygrało już dwa mecze towarzyskie. Z Realem Madryt i Interem Mediolan, a w sobotę nowy klub Krychowiaka zagra z Leicester City, aktualnym mistrzem Anglii. To może być debiut reprezentanta Polski w nowym zespole.

- PSG z każdym sezonem wchodzi na wyższy poziom. Ja też staram się tak robić, dlatego opuściłem Reims i poszedłem do Sevilli. Chciałem stać się lepszym zawodnikiem. Mój cel to grać w najlepszym klubie na świecie. W Paryżu go zrealizuję - powiedział Krychowiak.

Pomocnik reprezentacji Polski nie powinien mieć problemu z aklimatyzacją w nowym klubie. Krychowiak doskonale zna Paryż i francuską ligę. Dodatkowym atutem jest współpraca z Unaiem Emerym, który w poprzednim sezonie był szkoleniowcem Sevillii, a teraz podobnie jak Krychowiak przeniósł się do PSG.

- Oczywiście, idąc do nowego klubu, dobrze już znać trenera. Negocjacje z PSG rozpoczęły się jednak dużo wcześniej, jeszcze przed tym, jak Emery został szkoleniowcem paryskiego klubu. Jak tak się stało, to mogłem łatwiej podjąć ostateczną decyzję - zapewnił Krychowiak na swojej pierwszej konferencji prasowej w nowym klubie.

Gdyby Zbigniew Boniek ubierał się jak Grzegorz Krychowiak [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Czy Grzegorz Krychowiak wygra z PSG Ligę Mistrzów?
Więcej o: